EkonomiHaberler

Küresel Piyasalara Ayı Baskını, Bitcoin ve Altcoinler Baskından Etkileniyor!

Yer gök kırmızı!

Piyasalar haftaya satıcılı başladı.

Bitcoin ve altcoin yatırımı olan yatırımcılar düşüşlerden tedirgin olsa da, genel bir satış dalgası olduğunu gözlemliyoruz. Kripto para piyasalarına özgü bir düşüş olmasa da, risk iştahının düşmesi içeride kalan yatırımcıların tedirginliğini artırıyor.

Piyasalarda tedirginliği artırıcı iki unsur ön plana çıkıyor. Bunlarda birincisi FED’in taperingi hızlandıracağını ilişkin açıklamaları oldu. Marta kadar taperingi bitirmeyi hedefleyen FED’in enflasyonun önünü kesmek için hızlı bir faiz artışına gidip gitmeyeceği merak ediliyor.

Bunun yanı sıra Omicron varyantının hızla yayılması ve Avrupa’da yeni kapanmaların başlaması piyasaları tedirgin etti.

FED’in taperinge başladığı bir dönemde, covid endişelerinin artması satışların derinleşmesine neden olurken, FED yeni kapanmalar gündemdeyken taperingin hızını düşürebilir mi? soruları gündeme gelmeye başladı. FED’den bu konuda bir sinyal gelene kadar piyasalardaki tedirginlik devam edebilir.

Endekslere baktığımızda, ABD vadelileri, Emtia grubu ve Avrupa borsalarının satıcılı olduğunu görüyoruz.

ABD Vadeliler

Avrupa Endeksler

Emtialar

Şimdi 17.30’da ABD borsalarının açılışı bekleniyor.

*Yatırım Tavsiyesi Değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
1 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
Barış Zafer TERKOĞLU

In order to establish the international BLOCKCHAIN ​​system, the House of Representatives and the SEC agency must make careful decisions on cryptocurrencies, also every punishment imposed on the crypto industry puts the US justice system in a difficult position, regulations for cryptocurrencies are absolutely necessary, but this is implemented by joint decision, not punishment…


Başa dön tuşu