Haberler

Küresel Piyasalardaki Kayıp 28 Trilyon Doları Aştı: Ekonomik Buhran Tartışmaları Arttı

Küresel bir ekonomik krize koşar adımlarla ilerleyen dünya ekonomisinde ciddi tehditler görülüyor.

ABD, Avrupa ve Asya ekonomileri başta olmak üzere tüm dünya ekonomisinde küresel bir kriz yaşanması riski her geçen saniye daha fazla artıyor. Borsaların corona virüsünden ötürü bugüne kadar aradan geçen 3 ay içerisinde tam 28 trilyon dolardan daha fazla kaybettiği, bunun bir eseri olarak 87 trilyon dolar olan küresel şirket piyasasının 59 trilyon dolara gerilediği açıklandı.

Yapılan çalışmalarda ABD borsalarının 10 trilyon dolardan daha fazla kaybettiği belirtilirken, en büyük kaybın yine ABD ve Avrupa piyasalarında olduğu açıklandı.

Türkiye yönetimi kısa süre önce 15 milyar dolarlık bir yardım paketi açıklamıştı. Amerikan yönetimi ise her bir ABD vatandaşına karşılıksız olarak 1.000 dolar ödeme yapacaklarını duyurmuştu.

Her bir ABD vatandaşı Türk Lirası karşılığı olarak 6.500 TL ödeme alacak iken, Kanada ise 83 milyar dolarlık kurtarma paketi hazırlamış, gerekirse bunu kat be kat daha fazla artırabileceklerini duyurmuştu. Başkan Trump’ın ise ülke ekonomisine trilyonlarca dolarlık yardım kararnameleri imzalayacak olduğu belirtilmişti.

Küresel bir ekonomik krize her gün daha fazla yaklaşılıyor

FED yönetimi resesyona gireceklerini doğrularken, 2008 krizinin benzerinin yaşanabileceğini ve bunun küresel olarak ekonomik durgunluğa ve ciddi tehditlere sebep olabilecek olduğunu açıklamıştı.

Kripto para birimleri dahil olmak üzere çok sayıda ülke yeniden ekonomilerinde düzenlemeye gitmek zorunda kalabilecek olduğu gibi, bu dönemde özellikle ekonomik krizin büyük bir tehdit oluşturduğu belirtiliyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu