BitcoinHaberlerKripto Para

Kurumsal Şirketlerin Bitcoin Satın Alması Talebi Arttıracak Mı?

Şirketler yüz milyonlarca dolarlık Bitcoin satın almaya devam ediyor.

Yüz milyonlarca dolar değerinde Bitcoin satın alan kurumsal şirketlerin sayısı her geçen gün daha fazla artıyor. ABD ve diğer ülkelerin yakından izlediği bu durum karşısında yatırım bankaları da boş durmuyor.

169 yıllık sigortacılık devi MassMutual’ın 100 milyon dolarlık Bitcoin satın aldığını açıklaması sonrasında birçok analist durumun gelecekte nasıl değişimler yaratacağını yorumladı.

Analistler, kısa süre içerisinde kurumsal yatırımcıların beklentilerin çok daha fazla üzerinde Bitcoin satın aldıklarını, yüz milyonlarca dolarlık yatırımların Bitcoin’e ayrılmasının “çok önemli hamle” olduğunu belirttiler. Her geçen gün artan Bitcoin talebi karşısında arzın, kısıtlı olduğu için bir zaman sonra sıkıntıya girebileceğini aktaran uzmanlar, bu sebeple fiyatın rekor seviyelere ulaşabileceğini tahmin ediyor.

JPMorgan stratejistlerinden Nikolaos Panigirtzoglou da, kısa süre önce bu durumun gelecekte diğer kurumsal şirketlerin ve bireylerin Bitcoin almasını hızlandıracağını açıklamıştı.

Öte yandan kurumsal şirketlerin Bitcoin alması, küçük yatırımcılar dahil her gelir grubundan yatırımcının aklında “bu şirketler yatırım yapıyorsa güvenlidir, ponzi değildir” düşüncesini yarattığı tahmin ediliyor.

Ekonomistler, Bitcoin’in bir ponzi olmadığının artık anlaşıldığını, ancak hâlâ yatırımcıların kurumsal yatırımcılarla ilgili endişesinin olduğunu belirtiyor. Bu endişelerin de özellikle uygulanacak bazı düzenlemeler ile 2021 yılında tamamen aşılacağı tahmin ediliyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu