Haberler

Kurumsal Yatırımcılar Hükümetleri Harekete Geçirebilir

Kurumsal yatırımcıların sayısı arttı.

Analistler, kurumsal yatırımcıların kripto paraların engellenmesine yol açmasa bile radikal düzenlemelere tabii tutulmasına yol açabileceğini belirtiyor. 2020 yılında 2’den daha fazla bilinen büyük şirket kurumsal olarak kripto para birimi yatırımı açıkladı.

500 milyon doların üzerinde yatırım yapan bu şirketlerin kurumsal kimlikle Bitcoin ve altcoin yatırımı yapmaları analistleri harekete geçirdi. Çok sayıda kripto para analisti ve ekonomist, kurumsal yatırımcıların kripto paralar üzerinden kazanacakları tutarın vergilendirilmesi gerekebileceğini, bunun için yasal düzenlemelerin yapılmasının da gerekli olabileceğini belirtiyor.

Amerikan Hükümetini Harekete Geçirirse Herkes Harekete Geçer

Bu yıl olmasa bile 2021 yılında kurumsal yatırımcı etkisinin hükümetleri harekete geçirme riski olduğundan söz eden analistler, “tüm dünya yasalar konusunda Amerikan yönetimini takip ediyor. Eğer ki Amerikan hükümeti kripto paralarla ilgili yasal düzenlemeler yapar, yasaklar uygular veya en basitinden vergi getirirse müttefikleri ve düşmanları bile aynısını yapar” diyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu