AltcoinKripto Para

Kurumsal Yatırımcılar Kripto Paralara 127 Milyon Dolar Yatırım Yaptı! İşte Tercih Edilen Altcoinler

CoinShares paylaştığı son raporunda kurumsal yatırımcıların odaklandığı kripto para ve altcoinlere dair bilgileri paylaştı.

CoinShares raporuna göre, kripto para piyasasında gözlenen negatif performansa rağmen geçtiğimiz hafta kripto varlıklara toplamda 127 milyon dolarlık varlık akışı yaşandı.

Bir önceki haftaya göre dijital varlıklara yaşanan girişte bir miktar yükseliş gerçekleşti. Bu durumun geçtiğimiz hafta kripto para piyasasında gözlenen görece toparlanma nedeni ile olduğu düşünülüyor. Verilere göre riskli varlıklara olan akış hacminin artmasıyla birlikte yatırımcılar daha aktif hale geldiler.

“Kurumsal Yatırımcılar Büyük Oranda Bitcoin’e, Altcoinlerden de Ethereum’a Yöneldi”

Coğrafi olarak konuşursak, pozitif hava ve fon girişleri çoğunlukla Kuzey Amerika’da yoğunlaştı. Kuzey Amerika’dan piyasaya giriş yapan varlık miktarı 150 milyon dolar seviyesindeyken Avrupa için bu değer 24 milyon dolar oldu. Kurumsal yatırımcılar arasında en popüler kripto varlık şaşırtıcı olmayan bir biçimde Bitcoin’di. Kurumsal yatırımcılar Bitcoin’e yaklaşık olarak 100 milyon dolar fon aktardı.

Kurumsal yatırımcılar tarafından kullanılan fonlar ve yatırım yapılan altcoinler.

Geçtiğimiz hafta Purpose ETF, 130 milyon dolarlık yatırım ile birlikte kripto para piyasasına girişlere aracılık eden en büyük sağlayıcı oldu. CoinShares XBT ise müşteri fonlarından çekilen 21 milyon dolarlık varlık ile birlikte piyasanın en büyük kaybedeni oldu.

Ethereum ve diğer altcoinlere bakıldığında ise altcoinlere geçtiğimiz hafta yaşanan akış miktarının toplamda yaklaşık olarak 33 milyon dolar seviyesinde olduğu gözlendi. Dünyanın en büyük altcoini Ethereum 25 milyon dolar, diğer çoklu varlık fonları ise 8.6 milyon dolarlık yatırım aldı.

Uzmanlara göre kurumsal yatırımcıların kripto para piyasasına yeniden gelişi, üç aydır süren ve dijital varlıkların değerlerinin %50 civarında düşmesine neden olan düzeltme döneminin ardından toparlanma için bir işaret olabilir.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu