BitcoinHaberlerBullish

Bullish, haberin piyasayı yükseliş yönlü etkilebileceğini gösterir.

Bearish, haberin piyasayı düşüş yönlü etkilebileceğini gösterir.

*Bu veriler, doğrudan yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir.

Kurumsal Yatırımcılar Ne Kadar Bitcoin Tutuyor?

Kurumsal yatırımcıların alım potansiyeli hala yüksek seviyelerde.

Bitcoin’de 2020 ve 2021 rallisini tetikleyen en önemli unsurlardan birisi kurumsal yatırımcıların oyuna dahil olduklarına ilişkin gelen haberlerdi.

Kurumsal yatırımcıların bir kısmı bunu doğrudan Bitcoin sahibi olarak gerçekleştirirken, bazıları iş tanımları arasına Bitcoin’i ve kripto paraları ekledi.

Kurumsal yatırımcıların Bitcoin’e olan ilgisi diğer yatırımcıların risk iştahını artırırken, fiyatın hızlı bir şekilde yükseldiğini gözlemledik.

Coingecko verilerine göre, Libertariman tarafından hazırlanan bir tabloda halka açık şirketlerin Bitcoin rezervleri paylaşıldı.

MicroStrategy ve Tesla’nın üst sıralarda yer aldığı tabloda kurumsal yatırımcıların doğrudan sahip oldukları BTC miktarları görünüyor.

Yahoo Finance tarafından paylaşılan başka bir veride kurumsal yatırımcıların toplam Bitcoin rezervinin yaklaşık 1.5 milyon adet olduğu belirtildi.

Bu BTC’lerin çoğunluğu fonlarda saklandığı için net olarak kimin ne kadar BTC’si olduğunu bilmiyoruz.

Kurumsal yatırımcı anlatısının verilere tam olarak yansımadığını ve anlatılandan çok daha az bir kitlenin doğrudan Bitcoin yatırımı yaptığını görüyoruz.

Bu tablo Bitcoin’de uzun vadede hala çok ciddi bir satın alma potansiyeli olduğunu gösteriyor. Zira henüz halka açık pek çok kurumsal yatırımcı bilançosunda Bitcoin tutmuyor.

Bitcoin finansal piyasalar için henüz çok yeni bir yatırım aracı. Bugüne kadar rüştünü ispat eden Bitcoin pek çok testten başarı ile geçti ve bu durum onun benimsenme oranını artırdı.

Bitcoin’e yönelik benimseme arttıkça daha fazla yatırımcının doğrudan Bitcoin yatırımı yapmaya yöneldiğini görmeyi bekliyoruz.

*Yatırım Tavsiyesi Değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu