Kripto HaberleriAltcoin"Kurumsal Yatırımcıların Bitcoin İlgisi Azaldı, Bu Altcoinlere Yöneldiler!"

“Kurumsal Yatırımcıların Bitcoin İlgisi Azaldı, Bu Altcoinlere Yöneldiler!”

Takip et

2013 yılından itibaren ABD’de kurumsal yatırımcılara Bitcoin ticareti hizmeti sunan Genesis’in 3.çeyrek raporunda Bitcoin’e ve altcoinlere ilişkin önemli tespitler yapıldı.

Şirketin alım-satım, borç alma ve verme hizmetlerine ilişkin bilgilerin paylaşıldığı raporda, kurumsal yatırımcıların kripto para ilgilerindeki değişimden de bahsedildi.

Raporda, Bitcoin’de vadeli işlemlere dayalı ETF’ye olan ilgi güçlü olsa da, daha fazla kurumsallaşmanın Bitcoin’den para kazanma fırsatlarını önemli ölçüde azalttığı vurgulandı.

“Kurumsallaşmaya doğru kayma nedeniyle spot ve vadeli işlem piyasasındaki Bitcoin fiyatı arasındaki farklardan para kazanma fırsatı önemli ölçüde azaldı.”

Raporda merkeziyetsiz finans (DeFi) ve katman 1 projelere olan ilginin arttığı belirtilerek, aktivitelerdeki artışa dikkat çekildi. Genesis’in bu talebi karşılamak için Solana, Luna ve DYDX’de ikili seçenekler başlattığı belirtildi.

“Alt rotasyon senaryosu 3. çeyreğin sonuna doğru Bitcoin ve Ethereum’a sermaye dağıtmaya geri dönerken, L1’lerin benimsenmesi portföyleri çeşitlendirmek için daha fazla fırsat oluşturdu.”

guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları