AltcoinBitcoinHaberler

“Kurumsal Yatırımcıların Bitcoin İlgisi Azaldı, Bu Altcoinlere Yöneldiler!”

Kurumsal yatırımcılar hangi projelere odaklandı?

2013 yılından itibaren ABD’de kurumsal yatırımcılara Bitcoin ticareti hizmeti sunan Genesis’in 3.çeyrek raporunda Bitcoin’e ve altcoinlere ilişkin önemli tespitler yapıldı.

Şirketin alım-satım, borç alma ve verme hizmetlerine ilişkin bilgilerin paylaşıldığı raporda, kurumsal yatırımcıların kripto para ilgilerindeki değişimden de bahsedildi.

Raporda, Bitcoin’de vadeli işlemlere dayalı ETF’ye olan ilgi güçlü olsa da, daha fazla kurumsallaşmanın Bitcoin’den para kazanma fırsatlarını önemli ölçüde azalttığı vurgulandı.

“Kurumsallaşmaya doğru kayma nedeniyle spot ve vadeli işlem piyasasındaki Bitcoin fiyatı arasındaki farklardan para kazanma fırsatı önemli ölçüde azaldı.”

Raporda merkeziyetsiz finans (DeFi) ve katman 1 projelere olan ilginin arttığı belirtilerek, aktivitelerdeki artışa dikkat çekildi. Genesis’in bu talebi karşılamak için Solana, Luna ve DYDX’de ikili seçenekler başlattığı belirtildi.

“Alt rotasyon senaryosu 3. çeyreğin sonuna doğru Bitcoin ve Ethereum’a sermaye dağıtmaya geri dönerken, L1’lerin benimsenmesi portföyleri çeşitlendirmek için daha fazla fırsat oluşturdu.”

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu