Haberler

Kurumsal Yatırımcıların Bitcoin’e Bakış Açısını Dijital Paralar Değiştirebilir

Dijital para birimleri ile kripto para birimlerini karıştırmamak gerek.

Dijital para birimi çalışmalarına hızla devam eden ABD, Çin ve Avrupa’da bazı ülkeler bir sonuç elde edip etmedikleri hakkında hiçbir açıklama yapmıyor. Ancak 2021 yılında bir ülkenin – ki bunun Çin olması bekleniyor – dijital Yuan’ı resmi olarak halka sunmaya başlaması ve test çalışmalarında yavaş yavaş dışa açılması bekleniyor. Ancak bu beklentilerin yanında son dönemde özellikle bazı küçük ve orta ölçekli kurumsal şirketlerin kripto paralara ilgi göstermeye başladığı görülmekte.

Dijital paraların kurumsal yatırımcıları herhangi bir şekilde Bitcoin’e ilgi göstermekten alıkoyup koymayacağı konusunda soru işaretleri bulunurken, kripto paraları bir kazanç olarak gören şirketlerin dijital paralar nedeniyle Bitcoin’den vazgeçmesinin pek de mümkün olmayacağı öngörülmekte.

Ancak yine de kurumsal yatırımcının sayısının az olduğu piyasada dijital paralar ile daha da azalma olup olmayacağı merak konusu.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Yazılar

Başa dön tuşu