HaberlerKripto Para

Kurumsal Yatırımcıların Kripto Para İlgisi Hala Sıcak! Fidelity İşe Alımları Artıyor!

Kurumsal yatırımcılardan iyi haberler gelmeye devam ediyor.

Bitcoin’deki 2021 rallisini alevlendiren en önemli hikayelerden birisi kurumsal yatırımcı talebiydi. MicroStrategy ve Tesla gibi teknoloji şirketlerinin öncülüğünde kurumsal yatırımcıların Bitcoin’e olan taleplerinin arttığını gözlemledik. JP Morgan ve Goldman Sachs gibi büyük bankalar da bu talebe karşılık vermek için kripto para masaları oluşturdu.

Bu alanda çok güzel bir hikaye yazılırken, Bitcoin fiyatında yaşanan sert düşüşler “acaba kurumsal talep hikayesi  bitti mi?” sorusunu gündeme getirdi.

Dünya’nın önde gelen varlık yöneticisi ve yatırım şirketleri arasında olan Fidelity, kripto paralara yönelik kurumsal yatırımcı talebinin artmaya devam edeceğini düşünüyor.

Bunun bir kanıtı olarak şirketin kripto para kolu olan Fidelity Digital Assets’den dikkat edilmesi gerek bir hamle geldi. Bloomberg’in haberine göre Fidelity’nin kripto paralardaki kurumsal yatırımcı talebine destek vermeleri için 100 kadar çalışanı işe almayı planladığı ortaya çıktı.

Bu hamle dev yatırım şirketi kanadında Bitcoin’e ve kripto paralara yönelik kurumsal talebin hala sıcak olduğunun düşünüldüğünü gösteriyor. Yeni çalışanların Bitcoin dışındaki kripto paralara odaklanacağı, bunlarında başında da Ethereum’un yer alacağı ifade edildi.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
1 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
Anonim

Yalan


Başa dön tuşu