Haberler

Kuzey Kıbrıs’ta Kumar Sektörü Tehlikede Mi?

Kuzey Kıbrıs kumar sektöründen son derece fazla para kazanan bir ülke olarak biliniyor.

Türkiye ve Kuzey Kıbrıs arasında bu dönemde aralıklarla tartışmalar olsa da özellikle kumar sektöründe kayıplar yaşayan Kuzey Kıbrıs’ın ne yapacağı merak ediliyor. Kripto para birimleri ile internet üzerinden kumar sektörünün tüm dünyaya açılması gerektiğine değinen küçük bir azınlık, bu sayede insanların tüm dünyadan Kuzey Kıbrıs’ın “ultra iyi” olarak gösterilen kumar sektörüne milyarlarca dolar kazandırabilecek olduğunu iddia ediyor.

Kripto paralar sayesinde online kumar oynatılması birçok ülkede yasak iken, Türkiye’den de online kumar oynamak yasak. Ancak bu iddiayı ortaya atanların önerisine uyulup uyulmayacağı bir yana dursun çok sayıda zengin iş insanı Kuzey Kıbrıs’ı son yıllarda tercih ediyor olsa da eski popülerliğinin kalmadığından söz etmek mümkün.

Kuzey Kıbrıs’ın özellikle kumar sektöründe yaşanan problemlerin zengin iş insanlarını farklı ülkelere ve farklı sektörlere çektiğinden söz ediliyor. Gelirinin büyük kısmını kumardan karşılayan Kuzey Kıbrıs elindeki bu sektörü kaybedince git gide güçsüzleşiyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu