Haberler

Bugün Bitcoin’in Artışının Ardında Kuzey Kore’nin Denemesi Olabilir

Bitcoin fiyatı bugün artışa geçti.

Nexo

Bitcoin fiyatı bugün arttı ancak bu artışı ardında neler olduğu hakkında gün içerisinde iddialar ortaya atılmaya başladı. 200 doların üzerinde toplam 300 dolardan daha fazla artış yaşanarak 9400 doları geçen Bitcoin sonra tekrar 9.300 dolar seviyelerine gerilese de bu artışın ardında her zamankinden farklı olarak öğle saatlerinde füze denemesi yapan Kuzey Kore bulunuyor olabilir.

Bugün Japonya’ya yakın bir bölgeye düşen Kuzey Korenin füzesinin bölgede insanları kripto paraya sürüklemiş olabilecek olduğu iddia edilirken, yatırımcıların bu sebeple kripto para birimlerini satın almış olabileceği iddia edilmekte. Resmi olarak bu füze denemesi kripto paralara bakış açısını olumlu etkileyebilecek bir hamle olsa da tek sebebinin bu olmayabileceği de bir ihtimal. Zira bazı kripto para yatırımcıları gün içerisinde yeni yatırım yaparak piyasanın yükselişini tetiklemiş olmaları sadece Kuzey Kore ile ilişkilendirilemeyebilir. Bu sebeple dikkatli olmak ve mümkün olduğunca bu fiyat yükselişlerini takip etmek gerek.

Kuzey Kore dışında Çinliler son dönemde yeni kripto para birimi yatırımı ile adlarından daha çok söz ettiriyorlar.

En güncel haberleri Twitter ve Telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Android Uygulamamız ile anlık fiyat takibi yapabilir ve alarm kurabilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı