Kripto Para

Kuzey Kore Bitcoin’e Özendi: Kendi Kripto Paramızı Çıkarıyoruz!

Kuzey Kore Kültürel İlişkiler delegasyon üyesi Alejandro Cao de Beno ülkesinin Bitcoin benzeri bir kripto para birimi üreteceğini iddia etti.

Kuzey Kore yönetimince yeni bir Bitcoin benzeri Kuzey Kore Wonu ile eşit olmayacak bir kripto para birimi üretilecek olduğu açıklandı. Kripto para birimi üretimi hakkında Kuzey Kore yönetimince yapılan bir açıklama olmasa da yönetime yakın isimlerden bir tanesi tarafından konu hakkında bir açıklama yapıldı ve olay doğrulandı. ABD’nin finansal sistemde ülkeyi engellemesi sonrasında eli çok daralan Kuzey Kore şarap, peynir ve daha birçok gıda maddesini bile artık ithal edemez oldu. Kim Jong-un rejimi ise bu ürünlere oldukça fazla ilgi duyuyor ve ülkedeki zengin grupların gıda ürünlerinin kendilerine ulaşmaması durumunda çok fazla tepki gösterebileceği ve yönetime tepki gösterebilecek tek grup olabilecekleri tahmin ediliyor.

Bu da artık Kuzey Kore yönetiminin kendisine ait Venezuela benzeri bir kripto para birimi üretmesine ancak değerinin sürekli değişecek olduğu bir kripto para tasarladığını gösteriyor.

Kuzey Kore Kültürel İlişkiler delegasyon üyesi Alejandro Cao de Beno, konu hakkında ülkesinin kısa sürede kripto para çıkarmayacak olduğunu ancak bu konuda yönetimin ilgili gruplarının kendi çalışmalarını yapmayı sürdürdüğünü açıkladı.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu