Kripto Para

Kuzey Kore Bitcoin’e Özendi: Kendi Kripto Paramızı Çıkarıyoruz!

Kuzey Kore Kültürel İlişkiler delegasyon üyesi Alejandro Cao de Beno ülkesinin Bitcoin benzeri bir kripto para birimi üreteceğini iddia etti.

Nexo

Kuzey Kore yönetimince yeni bir Bitcoin benzeri Kuzey Kore Wonu ile eşit olmayacak bir kripto para birimi üretilecek olduğu açıklandı. Kripto para birimi üretimi hakkında Kuzey Kore yönetimince yapılan bir açıklama olmasa da yönetime yakın isimlerden bir tanesi tarafından konu hakkında bir açıklama yapıldı ve olay doğrulandı. ABD’nin finansal sistemde ülkeyi engellemesi sonrasında eli çok daralan Kuzey Kore şarap, peynir ve daha birçok gıda maddesini bile artık ithal edemez oldu. Kim Jong-un rejimi ise bu ürünlere oldukça fazla ilgi duyuyor ve ülkedeki zengin grupların gıda ürünlerinin kendilerine ulaşmaması durumunda çok fazla tepki gösterebileceği ve yönetime tepki gösterebilecek tek grup olabilecekleri tahmin ediliyor.

Bu da artık Kuzey Kore yönetiminin kendisine ait Venezuela benzeri bir kripto para birimi üretmesine ancak değerinin sürekli değişecek olduğu bir kripto para tasarladığını gösteriyor.

Kuzey Kore Kültürel İlişkiler delegasyon üyesi Alejandro Cao de Beno, konu hakkında ülkesinin kısa sürede kripto para çıkarmayacak olduğunu ancak bu konuda yönetimin ilgili gruplarının kendi çalışmalarını yapmayı sürdürdüğünü açıkladı.

En güncel haberleri Twitter ve Telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Android Uygulamamız ile anlık fiyat takibi yapabilir ve alarm kurabilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı