Haberler

Kuzey Kore Diktatörü Asya’nın Gündemini Belirliyor: Füzeler Güvende Mi? Altın Mı, Bitcoin Mi?

Kuzey Kore diktatörü Kim Jong-un hakkında büyük bir iddia ortaya atıldı, ve henüz iddialar Kuzey Kore yönetimi tarafından yalanlanmadı.

Kuzey Kore diktatörü Kim Jong-un’la ilgili olarak geçtiğimiz 15 Nisan tarihinden hemen sonra kalp ameliyatı geçirdiği ve bu sebeple durumunun çok ağır, hatta ölüm döşeğinde olduğu iddia edildi.

Kuzey Kore Devlet Haber Ajansı KCNA tarafından konu hakkında hala bir açıklama yapılmazken, Kim’in hiçbir şekilde görülmemesi de akıllarda sorular oluşması ve haberin doğru olabileceği ihtimalini ortaya çıkardı.

Kuzey Kore’nin elinde 60 kadar nükleer füze bulunuyor. Kim tarafından bu füzelerin fırlatılmasına izin verilmediği sürece füzelerin fırlatılmasına izin verilmiyor. Ancak uzun yıllardır ülkeyi yöneten Kim öldüyse bu füzelerin ülkedeki başka yetkililer tarafından fırlatılabileceği iddialarını gündeme getiriyor.

Asya’nın Gündemi Kim’e Bağlı

Çin, Kuzey Kore tarafının olası bir nükleer füze fırlatması durumunda bunu anında durdurabilecek güce sahip olmasına rağmen, füzelerin durdurulması ölümleri engelleyebilecek bir adım değil. Bu sebeple özellikle bölge ülkelerinde bu dönemde zaten yaşanan COVID-19 krizinden etkilenen ekonomik göstergelerin bir de bu durumdan etkilenebileceği endişesi az da olsa birçok insanı endişelendiriyor.

Bu sebeple bazı kripto para yatırımcıları en güvenli varlık olarak görülen altının bu dönemde tercih edilip edilmemesi gerektiğini sorgularken, bazılarına göre ise kripto para birimleri bu dönemde daha güvenli görülüyor.

Kripto paraların Kim’in ölmesi durumunda daha çok değer kaybedebilecek olduğuna değinen bir grup azınlık ise, bunun sebebi olarak Kuzey Kore siber saldırı ekiplerinin elinde olan kripto paraları ülke dışına çıkararak satma ihtimalinin doğabilecek olduğuna dikkat çekmek istiyorlar.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu