Haberler

Kuzey Kore Diktatörü Ortaya Çıktı: 20 Gün Sonra Piyasalar Nefes Alacak!

Kuzey Kore lideri Kim Jong-un, bugün 20 günü geride bırakarak kameraların karşısına geçti.

Güney Kore’den yayın yapan Yonhap ajansı tarafından Kuzey Kore lideri Kim Jong-un ile ilgili bir haber yayınlandı ve haberde Kim’in 20 gün sonra ilk kez Kuzey Kore devlet basınının karşısına geçtiği açıklandı. Kuzey Kore’de çok sayıda insanı kendi siyasi amellerine alet eden, ülkede dikta yönetimini devam ettiren ve en fazla artıran diktatörlerden bir tanesi olan Kim’in öldüğü haberleri ülke içerisinde yayılmasa bile 20 gün görünmemesinin Kuzey Koreliler üzerinde de bazı soru işaretlerine sebep olduğu tahmin ediliyordu.

Kuzey Kore devlet televizyonu KCNA basınının karşısına geçen Kim, herhangi bir açıklama yapıp yapmadığı henüz dışa kapalı bir ülke olmasından dolayı bilinmiyor olsa bile kısa süre içerisinde açıklama yaptıysa ortaya çıkması, yapmadı ise görüntülerinin ortaya çıkması bekleniyor.

Yonhap ajansı Kuzey Kore diktatörüne ait kamera fotoğraflarını paylaşmadı ancak kısa süre içerisinde KCNA tarafından yayınlanacak yeni fotoğraflar sayesinde yeni görüntüsü ile Kim’in ortaya çıkması öngörülüyor.

Kuzey Kore diktatörünün ölmesi durumunda yerine ablasının geçmesi, ablasının da ülkede dikta yönetimini çok daha fazla artırma hedefleri olabileceği iddia edilmişti. Nükleer bombaların kontrolünü elinde tutan Kim’in yokluğunda bu füzelerin özellikle savunma bakanlığı ve Kim’in ablasının kontrolünde olduğu iddiaları Asya’yı karıştırmış, altın, kripto para ve daha birçok piyasada ciddi endişeye sebep olmuştu.

Kim’in tekrar ortaya çıkması piyasaları gelecek günlerde açılış ile beraber rahatlatacak olsa da, bazı soru işaretleri de henüz sona ermiş durumda değil.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu