Haberler

Kuzey Kore Kripto Para Konferansı Düzenliyor

Kuzey Kore 1. konferansa katılım sonrasında 2. konferans düzenliyor.

Nexo

Kripto para borsalarına saldıran, dünyanın dört bir yanında siber saldırılar düzenleyerek 1 milyar dolardan fazla kripto para çalan Kuzey Kore 2020 yılının Şubat ayında yeni bir kripto para konferansı düzenlemeye karar verdi. Kripto para birimi yatırımcıları son dönemde Kuzey Kore’nin internete erişimini kesmenin yollarını bile araştırmaya başlamıştı. Yapılan açıklamada kesin olarak Kuzey Kore yönetimince doğrulanmasa da İspanya ve diğer farklı bir sponsorun finanse edecek olduğu konferansın düzenlenecek olduğu, dünyadan 100’den fazla insanın yine konferansa katılması halinde bu kişilerin internet erişiminin olacağı ve ülkede kamera ve benzer yasaklı cihazların yanlarında taşınmasına izin verileceği açıklandı.

Kim yönetimi kripto paraları sevdi

Kim Jong-un yönetiminin kripto para birimlerini sevdiği ve kripto para birimi yatırımlarına siber saldırılar düzenleyerek bedavadan para kazanma derdinde olduğuna dair BM raporu var. BM’nin resmi nitelikteki bu raporu Kuzey Kore devletinin haliyle Kim yönetiminin bu işin içerisinde olduğunu gösteriyor. 2020’de Şubat ayının belirli bir zamanında düzenlenecek konferansın neleri kapsayacak olduğu hakkında ise açıklama yapılmadı.

En güncel haberleri Twitter ve Telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Android Uygulamamız ile anlık fiyat takibi yapabilir ve alarm kurabilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı