Haberler

Kuzey Kore Merkezli Hackerlar Saldırıların Dozunu Arttırdı!

Kuzey Koreli siber saldırganlar milyonlarca dolar çaldı.

South China Morning Post, Kuzey Kore merkezli hacker gruplarının ülke yönetimi tarafından verilmiş emir sonrasında yeniden kripto para saldırganlığına başladıkları ve siber saldırılar düzenlemeye devam ettiklerini açıkladı. Bir süre önce Kuzey Kore’nin 2018 yılında milyonlarca dolarlık kripto para çaldığı ortaya çıkmış ve çalınan kripto paralar sayesinde ülke ekonomisinde iyi artış olduğu ve gıda dahil tüm ekonomik para gerektiren konularda siber saldırganlar tarafından çalınmış Bitcoin ve kripto paraların kullanıldığı açıklanmıştı.

Saldırılar sonucu milyon dolarlar çalındı

South China Morning Post, Kuzey Koreli hackerların artık sadece kripto para borsalarına değil, bireysel yatırımcıların borsa hesaplarına da saldırmaya başladıkları ve bireysel kripto para yatırımcılarının hesaplarındaki kripto paraları çalmak için yeni yazılımlar ve teknikler geliştirmeye devam ettikleri belirtildi. Bir süre önce siber saldırganların elde ettikleri kazancın bu yıl sonuna kadar 400 milyon doları aşabilecek olduğuna yönelik ve 400 milyon doları aşıp 1 milyar dolara yükselmeye başladığına yönelik iddialar ortaya çıkmış ancak bu iddialar Kuzey Koreli siber saldırganlar tarafından değil, siber güvenlik şirketleri tarafından yapılan araştırmalar sonrası ortaya çıkmıştı.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu