Kripto HaberleriHaberlerKuzey Kore Siber Saldırıların Oranını Düşürdü!

Kuzey Kore Siber Saldırıların Oranını Düşürdü!

Takip et

Kuzey Kore siber saldırıların oranında düşüş var. Bitcoin ve benzer kripto para birimlerine yönelik olarak yatırımcıların hesaplarını ele geçirmek isteyen ve ele geçirdikten sonra 1 kuruş para bırakmadan tüm hepsini silip süpüren Kuzey Kore’nin devlet desteği alan siber saldırganları bu paraları ülkenin kasasına ekleyerek milyonlarca dolar değerinde para çalıyor.

Bitcoin ve altcoin ayırt etmeyen ancak genellikle Bitcoin çaldıkları tahmin edilen devlet desteği alan siber saldırganların Kuzey Kore’ye bu paraları hemen aktardığı ve ülke için gıda ve benzer alımlarda kripto paraların kullanıldığı tahmin ediliyor.

Kuzey Kore’nin bu tür siber saldırıları dünyadan gelen tepkiler ve bu olayların yavaş yavaş ortaya çıkmış olması ülkenin siber saldırılarının boyutunda büyük oranda azalmaya sebep oluyor.

Kuzey Kore kripto para borsaları ve kripto para yatırımcılarını Bitcoin çalmak için birçok farklı yöntemle hedef alıyor. Ülkenin hackerlarının bu konuda profesyonel oldukları ve güçlü bir saldırı sistemi kurarak çok iyi sonuçlar aldıkları ifade ediliyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları