Haberler

Kuzey Kore Suskun: Siber Saldırganlardan Ses Gelmiyor!

Kuzey Kore merkezli siber saldırganların 2020 yılında kripto para borsalarına ve yatırımcılarına dönük saldırılarının azaldığı tahmin ediliyor.

ABD yönetiminin birkaç adım öteye gitmeleri durumunda nükleer silahları kullanma uyarısında bulunduğu ve tüm dünyadan tepki gören tek ülke konumunda olan Kuzey Kore’nin siber saldırıların dozunu azalttığı görülüyor. Bugünlerde Pekin yönetininin Pyongyang rejimine yardım etmediği, siber saldırı ve internet konusunda yeterince destek vermediği iddia edilirken, aynı zamanda ABD ve BM çatısı altında yapılan siber saldırı uyarılarının Kim hanedanını korkutmuş olabileceğine değiniliyor.

Milyarlarca Dolarlık Saldırı Düzenlemişlerdi

Son 3 yıl içerisinde Kuzey Kore hanedanının emri ile 1 milyar dolardan daha fazla kripto para çaldığı öngörülen Kuzey Kore’nin özellikle de bu saldırılardan gelen parayı ülke halkı için değil hanedan ve yakınları için harcadığı iddia edilmişti. Bu dönemde siber saldırıların dozunun azalması yatırımcılar için iyi bir haber.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu