Haberler

Kuzey Kore’de Bekleyiş Sürüyor: Siber Saldırganların Güvenliğini Kim Sağlıyor?

Kuzey Kore yönetimi bir süredir sorunlarla karşı karşıya. Sorunların yanında endişe hakim.

Dünyada en kapalı kabileler kadar kapalı olan tek ülke konumunda olan Kuzey Kore’de diktatör Kim’in yaşayıp yaşamadığı tartışması var. Uzun süredir kameralara görünmeyen, göründüğünde ise farklı bir insan olarak kameralar karşısına çıkan diktatörün gerçekten yaşayıp yaşamadığı soru işaretlerine gebe.

ABD’den gelen haberler Kuzey Kore diktatörünün yaşadığı, herhangi bir ölüm durumu olmadığı yönünde. Ancak kısa süre içerisinde Kuzey Kore’de yaşanan bu durumun özellikle siber saldırgan gruplar üzerinde etkisinin olup olmadığı merak konusu.

Çünkü Lazarus ve diğer siber saldırganlar ülke adına kripto para yatırımcılarını hedefliyor ve son dönemde faaliyetleri azalmış olsa bile bu siber saldırganların ülke dışına bilgi sızdırmamasının sebepleri merak konusu olmuş durumda.

Kripto Paralar Güvende Mi?

Ülkeye ait kripto para birimlerinin bu siber saldırganlar tarafından devlet eliyle kontrol altında tutulduğu düşünülüyor. Ancak bir yanda da kripto para birimlerinin bir kısmının siber saldırganlar tarafından hesaplara aktarılıp aktarılmadığı konusunda soru işaretleri bulunmakta.

Bu dönemde kripto para denetimlerinin yine siber saldırganlar ve devlet tarafından yapıldığı düşünülürken, kasada olan paranın yönetim sorunları olması durumunda ne olacağı bilinmiyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu