Haberler

Kuzey Kore’de Corona Önlemleri: Maske Yok, Tedbirler Artırıldı, Ekonomik Önlem Yok!

Kuzey Kore'nin diktatör rejimi artık tüm dünyada tanınıyor.

Diktatör Kim rejimi bir süre önce corona virüsüne karşı yeni önlemler almıştı. Ancak bugün Kuzey Kore devlet televizyonu KCNA tarafından yapılan açıklamada devlet başkanı Kim Jong-un tarafından yeni tedbirler alındı.

Yeni tebdirler kapsamında son aylarda kripto para borsalarını hacklemek konusunda yavaş davranan Kim rejiminin özellikle de ekonomik zorluklar karşısında herhangi bir maske dağıtımı, vatandaşlara ekonomik yardım paketleri bulunmuyor. Ülkede gıda zor bulunurken, hijyen ürünlerinin yanında evlerden suya ulaşımın bile mümkün olmadığından söz ediliyor.

Ancak yeni tedbirler konusunda Kim rejimi turist ziyaretlerini sınırlamak (kara geçişleri dahil) gibi yöntemler üzerinde duruyor. Özellikle de ülkede virüsün bugüne kadar görülmemiş olması ülkeye giren mal sevkiyatının yok denecek kadar az olması ve turist sayısının çok ama çok bir elin parmakları ile sayılacak kadar olmasından kaynaklanıyor.

Kripto para birimlerinden elde ettiği geliri azalan Kim rejiminin bundan sonraki hamlesinin ne olacağı bilinmiyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu