Haberler

Kuzey Koreli Siber Saldırganlar 2020’de Hedef Büyüttü

Kuzey Kore'den bugün yapılan açıklamada nükleer anlaşma ile ilgili taahhütlerin geri çekildiği açıklandı.

Kuzey Koreli siber saldırganların 2019 yılında kazandıkları kripto para miktarının daha fazla artması için çalışmalara devam ederken, 2020 yılında daha fazla kazanç elde etmek istiyorlar. 2019’da milyarlarca dolar çaldıkları bilinen Kuzey Kore merkezli devlete bağlı siber saldırganların bu paraların büyük bir kısmını nükleer program için devlete aktardıkları, bir kısmını ise kendileri adına aldıkları biliniyor.

Siber saldırganların Kuzey Kore’nin en iyi evlerinde oturdukları, yetkililer ile yakından temas halinde oldukları ve Kim yönetiminden takdir kazandıkları biliniyor. Saldırganların dokunulmazlık haklarının olduğu bile iddia edilirken, Kim’in bu saldırganlara dokunmadığı, aksine desteklediği belirtiliyor.

2020 yılında siber saldırganların daha fazla para çalması beklenirken, 1 milyar doların üzerinde kripto paranın yine ABD tarafından engellenmez ise Kuzey Kore nükleer programına gitmesi olası…

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu