Kripto Para

Kuzey Koreli Siber Saldırganlar Nükleer Programı Güçlendiriyor

Kuzey Kore'nin devlet destekli siber saldırganları, siber saldırılar ile kripto para borsalarının servetlerini hedefliyor.

Kuzey Koreli siber saldırganlar sürekli olarak daha fazla kripto para hırsızlığı ile gündeme geliyorlar. Bitcoin ve altcoin fiyatlarının giderek daha fazla arttığı bir dönemde siber saldırganlar özellikle de gelişmemiş ülkelerdeki kripto para borsalarını hedefliyor. Yüksek miktarda Bitcoin sahibi olduğu düşünülen Kuzey Kore yönetimi özellikle de siber saldırganlara daha fazla kripto para toplamaları yönünde iddialara göre öneriler veriyor.

Kısa süre içerisinde yönetimin 2021 yılına kadar 2019 yılına oranla daha fazla kazanç istedikleri belirtiliyor. Kısa vadede yatırımcıların siber saldırı vakalarına karşı daha fazla hazırlıklı olmaları öneriliyor.

Lazarus ve diğer siber saldırgan gruplar, özellikle de Çin dışında olan ülkeleri hedefliyor. Çin ve Kuzey Kore arasında mevcut olan ilişkiler nedeniyle siber saldırganlar Çin’i hedeflemiyorlar.

ABD ve diğer bazı ülkelerde siber saldırganlar tarafından özellikle direkt olarak hedef alınmıyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu