Kripto HaberleriBitcoinKuzey Kore'nin Bitcoin stokları rekor kırmış olabilir

Kuzey Kore’nin Bitcoin stokları rekor kırmış olabilir

Takip et

Kuzey Kore hakkında tüm dünya artık kripto para çaldığını biliyor ve bunun farkında olarak hareket ediyor. Dünyanın en büyük kripto para hırsızlıklarının yapıldığı ülkede, kripto para saldırılarının dış dünyaya yönelik olması ve iç taraflı saldırıların teknolojinin sadece devlet bünyesinde olması ve bu verilerin çok iyi korunması dolayısı ile ele geçirelememesi Bitcoin zengini bir ülke olmasında etkili olduğuna yönelik görüşleri güçlendiriyor.

Amerikan Başkanı Donald Trump’ın yakın zamanda tekrar görüşecek olduğu Kim Jong-un’un Bitcoin stoklarının 11 bin BTC‘yi aşmış olduğu yönündeki iddialarda güçlenerek artıyor.

Güney Kore ve Çin’den daha fazla

Devlet bünyesinde bu kadar fazla kripto para barındıran başka bir ülke olmadığı biliniyor. 11 binden daha fazla Bitcoin‘in güncel değeri yaklaşık 72 miyon ABD Dolarına eşit olması ise Kuzey Kore’nin elindeki kripto para gücünün son derece fazla olduğunu ve piyasada rahatlıkla spekülasyon oluşturabileceğini gösteriyor. Kuzey Koreli yönetim yetkilileri ise bu konuda açıklama yapmayarak gizlilik ve devlet sırlarının korunması konusunda çok kritik düzeyde yeni adımlar atıyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları