Bitcoin

Kuzey Kore’nin Bitcoin stokları rekor kırmış olabilir

Kuzey Kore hakkında tüm dünya artık kripto para çaldığını biliyor ve bunun farkında olarak hareket ediyor. Dünyanın en büyük kripto para hırsızlıklarının yapıldığı ülkede, kripto para saldırılarının dış dünyaya yönelik olması ve iç taraflı saldırıların teknolojinin sadece devlet bünyesinde olması ve bu verilerin çok iyi korunması dolayısı ile ele geçirelememesi Bitcoin zengini bir ülke olmasında etkili olduğuna yönelik görüşleri güçlendiriyor.

Amerikan Başkanı Donald Trump’ın yakın zamanda tekrar görüşecek olduğu Kim Jong-un’un Bitcoin stoklarının 11 bin BTC‘yi aşmış olduğu yönündeki iddialarda güçlenerek artıyor.

Güney Kore ve Çin’den daha fazla

Devlet bünyesinde bu kadar fazla kripto para barındıran başka bir ülke olmadığı biliniyor. 11 binden daha fazla Bitcoin‘in güncel değeri yaklaşık 72 miyon ABD Dolarına eşit olması ise Kuzey Kore’nin elindeki kripto para gücünün son derece fazla olduğunu ve piyasada rahatlıkla spekülasyon oluşturabileceğini gösteriyor. Kuzey Koreli yönetim yetkilileri ise bu konuda açıklama yapmayarak gizlilik ve devlet sırlarının korunması konusunda çok kritik düzeyde yeni adımlar atıyor.

En güncel haberleri Twitter, Facebook ve Telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu