Kripto HaberleriHaberlerKuzey Kore'nin Kripto Para Saldırıları Engellenemez Mi?

Kuzey Kore’nin Kripto Para Saldırıları Engellenemez Mi?

Takip et

Kapalı bir diktatörlük rejiminin baskıcı bir şekilde milyonlarca insanı acımasızca yönettiği bir ülke var dünyada: Kuzey Kore. Bu ülkede insanlar istedikleri zaman gidip hamburger alamıyor, internete giremiyor, ülkede insanlar tüm dünyada durumun çok kötü olduğunu, dünyada savaşların devam ettiğini ve en iyi durumda olanın kendileri olduğu iddiası ile kandırılıyor. ”Bu nasıl oluyor?” demiş olabilirsiniz. Evet, Kuzey Kore’de internet yok sadece siber saldırganlar tarafından yüksek güçlü internet hatları kullanılıyor, diğerleri ise internete erişemiyor.

Kuzey Kore’nin dünya çapında yayın yapan televizyon kanallarına veya özel kanallara izin veren televizyonları yok, televizyonlar dünyadan yayın alamasın diye özel olarak üretilerek ülkede hizmete sunuluyor. Tabi bu televizyonlar 4K ve smart olan modellerde olmuyor haliyle.

Bu kadarı ile sınırlı mı? Maalesef değil. Ülkeden başka bir ülkeye seyahat etmek yasak, insanlarının seyahat özgürlüğünü elinden alan ülke sınırdan kaçarak Güney Kore’ye geçmeye çalışan kendi vatandaşlarını acımasızca öldürüyor.

Bu ülkede kripto paraların ne durumda olduğunu 3 paragrafı okuduktan sonra tahmin etmişsinizdir. Ve evet Kuzey Kore’de insanlar kripto para birimlerinin ne olduğu hakkında en ufak bir bilgiye sahip değil, kripto paraları kullanamıyorlar. Devlet başkanı Kim Jong-un ise kripto para birimlerine erişiyor ve siber saldırganlara da erişim izni veriyor. Siber saldırganlar Kim Jong-un için özel olarak çalışıyor ve tüm para Kim Jong-un tarafından kontrol ediliyor.

Kripto para sektörünün belası olan bu ülke kripto para borsaları ve kripto para yatırımcılarına saldırarak binlerce insanın uzun yıllar biriktirip elde ettikleri yatırımlarını çalarak kendi kasasına Kim Jong-un özel şarap ithal etsin, en iyi peynirleri yesin diye çalıyor.

ABD neden durdurmuyor?

Federal İstihbarat Bürosu (FBI) tarafından yayınlanan raporda Kuzey Kore’nin bu durumundan haberdar oldukları ve yeniden kripto para yatırımcıları ve kripto para borsalarına yönelen saldırılarında başlama olduğu ve artışların olduğu uyarısı net olarak ortaya kondu. Kripto para birimi sahiplerinin Kuzey Kore merkezli siber saldırılara dikkat etmesi uyarısı yapıldı ve Kuzey Kore’nin bu hareketlerinin Federal İstihbarat Bürosu (FBI) tarafından takip edildiği açıklandı.

ABD’nin Kuzey Kore’yi durdurması mümkün. Eğer ABD isterse veya AB’nin de bunu yapması mümkün. İnternetin dev gücü olarak tanınan ABD’nin Kuzey Kore’nin internet hatlarını bile kapatabilecek olduğu ve Kuzey Kore’nin internetsiz kalmasına sebep olarak bunu engellemesinin kısa sürede mümkün olmasının yolunun açık olduğu belirtiliyor.

Böyle bir hamle iki ülke arasında savaşa sebep olabileceğinden ve ABD bunu istemediği için Kuzey Kore’nin bu saldırıları durdurulamaz. Kripto para yatırımcıları ve kripto para borsaları kendilerini kendi başlarına korumak zorundalar ve kripto para yatırımcıları bu tür saldırılara karşı kendilerini sürekli olarak daha fazla geliştirmek zorundalar.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları