Haberler

Kuzeydoğu Avustralya, CBDC Yarışında “Ben De Varım!” Dedi.

Egemen Yidindji Hükumeti, MetaMUI'nin devrim niteliğindeki teknolojisini kullanarak bölgede önemli bir adım attı.

Çin CBDC yarışının tartışmasız rakibi olmayı sürdürürken Kuzeydoğu Avustralya’dan konuyla ilgili önemli bir haber geldi! Egemen Yidindji Hükumeti (SYG), MetaMUI kimlik tabanlı blok zincirini kullanarak Egemen Yidindji dolarını başarıyla yayınladı ve dağıttı.

SYG ve MetaMUI arasındaki yarım yıldan fazla süren yoğun iş birliğinin ardından ekip, dünyanın ilk kimlik tabanlı blok zinciri olan MetaMUI’nin devrim niteliğindeki teknolojisini kullanarak tam işlevli bir merkez bankası dijital para birimini (CBDC) başarıyla yayınladı.

SYG Dışişleri ve Ticaret Bakanı Murrumu Walubara verdiği bir demeçte Başbakan da dahil olmak üzere Avustralya hükumetinin şu anda iki hükümet arasında resmi bir anlaşma için görüşmeler gerçekleştirdiğini ifade etti.

MetaMUI CBDC Platformu kullanılarak yayınlanan ilk CBDC olma özelliğine sahip olan Yidindji doları, kağıt olmadan yalnızca dijital para birim olarak basıldı.

Gerekli işlemler tamamlandığında yaklaşık 100 SYG vatandaşı, yeni CBDC ve dijital kimliklerini bölgedeki yerel işletmelerin yanı sıra resmi devlet hizmetlerinde işlemler için kullanabilecek.

Avustralyalı olmadığımız için Avustralya dolarını kullanamıyoruz.

diyen ve SYG mali teknoloji bakanı olarak da görev yapan Walubara, konuyla ilgili çalışmaların sürdüğünü belirtti.

Öte yandan SYG, Bahamalar ve Nijerya da dahil olmak üzere arka arkaya CBDC yayınlayan ülkeler mevcut CBDC yarışından pay kapmaya çalışırken Çin’in dijital yuanı yaklaşan Kış Olimpiyatları’nda boy göstermeye hazırlanıyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu