Haberler

Latin Amerikalı e-Ticaret Sitesi Kripto Para Reklamlarını Yasakladı

Latin Amerika'da kripto para reklamına darbe.

Latin Amerika’daki ziyaretçi sayısına göre en büyük e-ticaret pazarı olan Mercado Livre, kripto para birimleri hakkında bir açıklama yapmaya karar verdi ve kripto para birimleri ile ilgili açıklama yapacaklarını duyurdular.

Paypal’dan platforma 750 milyon dolarlık bir yatırım yaptıktan sonra, site sanal para birimleriyle ilgili 10.000’den fazla girişi azaltmaya karar verdi. Bu reklamlar çoğunlukla satışa sunulan çeşitli kripto para birimleri ile ilgilidir.

Site, platformdaki tüm kullanıcıların sanal para birimleri ile ilgili listelerini kendilerine atanan tarihten önce almalarını isteyen bir bildirimde bulundu. Bunu yapmazsanız, tüm listeler 19 Mart’tan itibaren platformundan otomatik olarak kaldırılır ve başka işlemler yapmak mümkün olmaz. Platformun bu uyarısından hemen sonra bazı yatırımcılar platformda kendilerine verilen bilgileri takip ederek gerekli işlemler uygularken uyarılar bazı hesap sahiplerini ise endişe yapmalarına sebep oldu.

Latin Amerikalı!

Mercado Livre, Arjantin, Bolivya, Şili, Kolombiya, Kosta Rika, Ekvador, El Salvador, Guatemala, Honduras, Meksika, Nikaragua, Panama, Paraguay, Peru, Dominik Cumhuriyeti, Uruguay ve Venezuela’da faaliyet göstermektedir.

Bu haberlerin Paypal’a yapılan yüksek yatırımlardan sonra gelmesi, bunun kripto para biriminin büyümesini yavaşlatmaya çalışan geleneksel fiat para birimi için bir ödeme platformu örneği olduğunu doğrulamaktadır.

Ayrıca, Mercado Livre aynı zamanda “oyunlarda ön ödemeli kartlar” için listeleri de yasakladı. Bu yeni kurallar 19 Mart’tan itibaren yürürlüğe girdi.

Platformda İspanyolca’da “criptomonedas” olan kripto para birimleri ile ilgili çok sayıda liste vardı. “Criptomonedas” için sitede çalışan herhangi biri tarafından yapılan bir arama yaklaşık 9.326 reklam gösterecektir. Bunun da ötesinde, 5.638 ilan “Bitcoin” arama terimi ile ilişkilendirilmiş, 2.636 ilan “Ethereum” ile ilişkili bulunmuştur.

Bu haber Latin Amerika’nın dev yatırım bankası Banco BTG Pactual SA’nın sanal para ile deneme ve güvenlik belirteci lansmanıyla sektöre girme planlarını açıklamasından sadece bir ay sonra geliyor. Banka, Brezilya’daki sıkıntılı emlak varlıklarıyla destekleneceği iddia edilen Reitbz simgesi için bir güvenlik belirteci teklifiyle yaklaşık 15 milyon dolar kazanmayı bekliyor. Yapılan bazı açıklamalar yatırımcılar için bazı endişelere sebep olmuş olsa da yatırımcıların çoğu açısından düzenlenen ve yapılan son açıklamalardan sonra bir açıklama yapılması zorunluluğu doğdu.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu