Haberler

Kuzey Koreli Saldırganlar Durmadı: Mac Cihazlarını Hedef Aldı

Diktatörlük ile yönetilen dünyanın içe kapalı ülkesi Kuzey Kore'de Lazarus isimli siber saldırgan grubun Mac modellerini hedef aldığı açıklandı.

Nexo

Kuzey Kore tarafından fonlanan Lazarus isimli hacker grubunun Mac modellerini hedef alan JMT Trading ismli sahte kripto para firmasının adını kullanarak Mac malware yazılımı yarattığı ve bu yazılımın kripto para borsaları ile kripto para birimi sahibi yatırımcıları etkilediği açıklandı. MalwareHunterTeam tarafından yapılan araştırmaya göre siber saldırganlar kendi yazılımlarını kripto para firmasının yazılımı olarak gösteriyorlar ve kullanıcıların pek fazla dikkatini çekmeden Mac modellerine giriyorlar.

Mac modellerinin Windows cihazlara göre daha güvenli olduğu bilinirken, yatırımcıların hesaplarındaki kripto para birimlerine göz diken siber saldırganların bu oyunlarının Mac modellerine bile girebilmesi yatırımcıların ve kripto para birimi borsası güvenlik uzmanı olan isimlerin tehdit altında olduğunu gösteren bir ibare.

Lazarus ve diğer Kuzey Kore merkezi hükümetine bağlı hacker gruplarının bugüne kadar milyarlarca dolarlık Bitcoin ve altcoin çaldıkları ortaya çıkarılmıştı. Kuzey Kore yöneticilerinin iddiaları reddetmesi herhangi bir gerçeği gizlemezken, kripto para saldırılarını durdurmak için ABD yakın zamanda harekete geçmiş ve artık bu saldırıların durması gerektiğini karşı koyacaklarını açıklamıştı.

En güncel haberleri Twitter ve Telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Android Uygulamamız ile anlık fiyat takibi yapabilir ve alarm kurabilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı