BitcoinHaberlerLibra

Ledger’in Kurucusu Eric Larcheveque’den BTC Yatırımcılarının Yüzünü Güldürecek Açıklamalar

Libra Dengeleri Değiştirebilir

Nexo

Kullanıcıların Kripto varlıklarını (Bitcoin, Ethereum,XRP, Litecoin vb.) güvenilir şekilde tutmalarını sağlayan dijital cüzdan olan Ledger’in kurucusu Eric Larcheveque, yaptığı bir açıklamayla BTC yatırımcılarının yüzünü güldürecek açıklamalarda bulundu.

Larcheveque, Fransa Maliye Bakanı’nın Libra hakkındaki sert tutumunu kendi ulusal kripto paralarına piyasada yer buldurmaya yönelik bir tavır olarak değerlendirdi ve  aslında dijital bir avronun birçok şirket adına son derece olumlu etkiye sahip olabileceğini dile getirdi.

Dengeler Değişebilir

Larcheveque’a göre Libra kuvvetli bir ödeme alt yapısına sahip ve Libra kullanımı onay alıp yaygınlaşırsa piyasadaki dengelerin değişebileceğini düşünüyor.

Ekonomik krizin gelecekte de devam etme ihtimali düşünülse de Bitcoin’in bundan etkilenmeyeceğini çünkü BTC’nin son 10 yıllık grafiğine bakıldığında kolay kolay değiştirilebilecek bir yapısının olmadığına inandığını dile getirdi.

Aslında Larcheveque bir noktada haklı. Bitcoin’in gerçekten de ekonomik dalgalanmalardan çok da etkilenmediğini söylemek mümkün. Zira son zamanlarda ekonomik sıkıntılarla boğuşan ve yaptırımlara maruz kalan ülkelerde Bitcoin kullanımı tavan yapmış durumda. Ayrıca birçok uzman Bitcoin’i altın olarak değerlendiriyor ve olası bir savaş veya ekonomik kriz sonucunda hiçbir ülkeye bağlı olmaması sebebiyle “güvenli liman” olarak tanımlıyor.

En güncel haberleri Twitter, Facebook ve Telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı