Haberler

Libya’da Yaşananlar Halkı Bitcoin Alımına Sürükledi

Libya olayları devam ederken Rusya, ABD, BMGK ve Türkiye dört bir taraftan açıklamalar yapmaya devam ediyorlar.

Türkiye ve Rusya’nın bugün devlet başkanları düzeyinde ‘Türkiye tarafının insiyatif’ kullanarak görüştüğü Ortadoğu ülkesi Libya’da gün geçmiyor ki yeni bir savaş tehditleri ortaya çıkmasın. Libya halkı internete erişebiliyor ancak ülkede para biriminin değeri döviz karşısında her geçen gün daha fazla eriyor ve bu gidişle daha büyük bir gerileme yaşanması bekleniyor. Döviz kuru karşısında değer kaybeden Libya’nın para birimine karşı yerel halktan bazıları ise Bitcoin’i araştırıyor ve bölgesel olarak bakıldığında Libya merkezli Bitcoin ve kripto para birimi aramalarında artışlar olduğu görülüyor.*

Savaş tehditleri insanları bankalardan Bitcoin’e yönlendiriyor

Savaş tehdidi ve olası siyasi vakalar durumunda birçok insan parasının daha güvende kalması için ‘denize düşen yılana sarılırmış’ örneğindeki gibi bu dönemde düşüşler yaşayan ve daha büyük düşüşler olması beklenen Bitcoin’e yöneliyorlar.

Libya’da neler olacak bilinmiyor ancak halkın bir bölümü şimdiden bankalardaki paralarını çekmeye başlamış durumda.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu