Haberler

Libya’da Devam Eden Savaşta Milyarlarca Dolar Dönüyor

Hafter güçlerinin ABD'li bir iş adamından 6 milyon doların üzerinde para ödeyerek devriye gemisi satın aldığı ancak bu geminin teslim edilmediği gibi çok sayıda olay var.

Libya yönetimi karmaşa içerisinde. Türkiye, Fransa, Rusya, ABD ve Mısır ile Birleşik Arap Emirlikleri ülke hakkında açıklamalarını sürdürüyor. Amerikan yönetimi tüm güçlerin Libya’dan çıkması yönünde hareket ederken, Rusya yönetimi ise Wagner olarak adlandırılan paralı askeri güçlerini ülkede hareket ettirmeye devam ediyor.

Birkaç farklı tarafın olduğu savaşta bazı kişilerin Hafter güçlerini, diğer tarafların ise farklı yönetimleri kandırmaya ve dolandırmaya çalıştığı haberleri geliyor. 80 milyon dolar değerindeki bir “Malta’ya kaçış operasyonu” yapıldığı ifade edilirken aynı zamanda ülkede kripto paraların gizli işlerde çok kez kullanıldığından söz ediliyor.

Libya merkezli kripto para borsası resmî olarak bulunmazken ülkede kripto paraların özellikle bu dönemde çok sayıda insan tarafından tercih edildiğinden söz edilmeye başlanmış durumda.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu