Kripto Para

Lisa Ellis’ten Yeni Açıklama

Kripto para analisti Lisa Ellis.

MoffettNathanson araştırma firmasında bir kriptoanalist olan Lisa Ellis, kripto para biriminin ve geleceği hakkında oldukça iyimser bir görüşe sahip. Lisa bir piyasa analisti olmak için piyasa eğilimleri ve duyguları konusunda uzmandır ve ödeme işleme sisteminin nasıl çalıştığını bilir. Son zamanlarda, müşterilerine kripto para birimlerinin Visa, Paypal ve MasterCard gibi geleneksel ödeme işleme devlerini bozma potansiyeline sahip olduğunu belirten bir not yazdı.

Ellis, şu anki firmasında kıdemli özsermaye analistinin işini almadan önce Sanford C. Bernstein ve McKinsey’de çalışmış olan büyük bir kripto portföyüne sahiptir. Mobil uygulamalar, bulut hizmetleri ve dış kaynak kullanımı içeren teknoloji alanında 20 yıllık deneyime sahiptir.

Ellis, müşterilerine kripto para birimini fütüristik ödeme metodolojisi olarak  görüyor ve bunun ademi merkeziyetini şu anda mevcut hizmetlerin çoğundan daha iyi yapar.

Lisa Ellis,

Kripto para sistemleri (örneğin, Bitcoin, Ethereum, Ripple) özel ödeme sistemleri için potansiyel olarak rahatsız edicidir. “Para özgürlüğünü” sağlamayı amaçlayan temel tasarım özellikleri, en geleneksel, özel ödeme sistemlerinin özelliklerinin tam tersidir.

Değişim Uzak Olabilir Ancak Ulaşılamaz Değil

Ellis, kripto para biriminin potansiyeline inanırken, iddialarıyla fazla istekli değil. Kripto boşluğunun yıkıcı bir değişim potansiyeline sahip olduğuna inanıyor,  ama bu değişiklik yakında olmayabilir. Kripto ödeme hizmetleri mevcut devleri bozacak kadar ana akım haline gelmeden önce bir on yıllık geliştirme ve iyileştirme gerekeceğine inanıyor.

Ellis, dünyadaki şirketler teknolojik değişime direnmeye devam ederse, ademi merkeziyetçilik norm haline geldiğinde daha sonraki aşamalarda zarar göreceklerine inanıyor. Ellis, B2B işlemlerinin ve kişiden kişiye yapılan ödemelerin yakın gelecekte değişeceğine inanmaktadır.

Kripto alanına karşı dünyaya duyulan duyarlılık, JPM madeni parasının başlatılmasından beri Bitcoin’in en büyük eleştirilerinden biri olan JP Morgan’ın belirttiği gibi hızla değişiyor. Kripto paraların kategorisinde patlama yaratmak için olması gereken tek şey benimsenmesidir ve bu büyük ölçüde dünyadaki düzenleyiciler tarafından alınan kararların alım yönünde olmasından yanadır.

En güncel haberleri Twitter, Facebook ve Telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu