Kripto HaberleriHaberlerLitvanya Merkez Bankası: Gözlemci Olarak Kalmak İstemeyiz, Kripto Paraları Takip Ediyoruz

Litvanya Merkez Bankası: Gözlemci Olarak Kalmak İstemeyiz, Kripto Paraları Takip Ediyoruz

Takip et

Litvanya Merkez Bankası hakkında bir süre önce kendi adına bir kripto para birimi üretecek olduğu ve bu üretimin kısa süre içerisinde gerçekleşebileceği iddiası ortaya atılmıştı. Ancak kısa vadede iddialar bankanın bu konuda çok hızlı adım atamayabileceği ve yasal olarak belirli bir süreçlerden geçmesi gerekebileceğine işaret etmekteydi.

Banka bugün yaptığı açıklamada dijital kripto para birimlerinin hızlı geliştiğini ve bu kripto paraların güvenli ve güvenilir olması gerektiğine işaret ederek bu alanda seyirci olarak kalmaya devam etmeyebilecekleri ve kendilerinin de bu alana giriş yapabileceğine değindi.

Bakalım kısa sürede banka nasıl adımlar atacak ve kendi kripto para birimini çıkarak ilk merkez bank olup olmayacağına nasıl kararlar verecek.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları