Haberler

LocalBitcoins İran’ı Banladı!

Eşler arası BTC alım satım platformu kararını verdi.

ABD’de alınan İran’a üst düzey yaptırım kararları uygulanıyor. İran ekonomisi hükümet tarafından açıklandığına göre çökmüş vaziyette ve İran tarihinde görülmemiş olaylar yaşanıyor. ABD yönetiminin yaptırım ve petrol satışlarını engelleme kararına tüm ülkeler uymak zorunda. ABD düşmanı olan Çin bile bu yaptırımlara uymak zorunda yoksa milyarlarca dolarlık Amerikan yaptırımları ile karşı karşıya kalabilir.

ABD’den korkan tüm ülkeler arasında dünyadan her ülke var. Avrupa başta olmak üzere tüm ülkeler İran yönetimi ile iletişimi kesmeye devam ederken, bugün bir yeni karar LocalBitcoins platformu tarafından alındı. LocalBitcoins tarafından alınan kararda İran’da yakın zamanda tüm işlemlerin durdurulacak olduğu ve işlemlerin durdurulacak olmasından dolayı hesaplara erişim izni verilmeyecek, İranlı olduğu tespit edilen kişilerin hesaplarının kısıtlanarak para aktarımı ve çekim işlemlerinin eğer verilen süre içerisinde LocalBitcoins platformundaki işlemlerini tamamlamazlar ise banlanacak oldukları bugün açıklandı.

İlk adım: İşlemler kısıtı!

LocalBitcoins tarafından kırmızı bant ile yazılan kısıtlayıcı uyarıda İranlı kripto para tüccarlarının alım ve satım gibi işlemlerinde bazı kısıtlamalar olduğunu ve bu kısıtlamaların İranlı tüccarlar tarafından gözden geçirilmesi uyarısı yapıldı.

Bir süre önce İran’a bankalar tarafından uygulanan yaptırımlar nedeniyle LocalBitcoins platformu kullanımı artarak yeni rekor kırdı. Ancak İran’da kripto para birimleri Ruhani yönetimince yasaklı olsa da İran halkı kripto para kullanmak zorunda kalmış ve kripto paraları kullanarak gelir elde etmenin ötesinde kripto para yatırımlarında kendilerine geri dönüş gelecek olduğu düşüncesi ile kripto para tutmaya karar vermişlerdi.

Kripto para sahipleri ülkenin tüm banka sisteminde kısıtlı işlemler sebebi ile kripto para yatırımı yapmanın en iyi alternatif olduğunu, kripto paraların ise kendilerine özgür bir yatırım ve ödeme seçeneği sunduğunu belirtmişlerdi.

LocalBitcoins platformunun İran’daki kripto para sahibi insanlar için neden bu kadar önemli olduğu konusuna gelince, yapılan tüm işlemler normal kripto para borsasına göre daha ucuz olabildiği gibi LocalBitcoins’te yapılan her bir işlem herhangi bir engel ve kısıtlayıcı olmadan yapılabiliyordu. Kripto para borsalarını kullanmalarında yasaklar nedeniyle büyük oranda zorlanan İranlıların bu konuda gelecekte çok zor günler yaşamaları ABD’nin uyguladığı ve daha sert yaptırımlar uygulama kararlarından dolayı başlarına büyük dert olacak gibi görünüyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu