Kripto HaberleriHaberlerLüks Saat Üreticisi, Metaverse ve NFT İçin Patent Aldı!

Lüks Saat Üreticisi, Metaverse ve NFT İçin Patent Aldı!

Takip et

Kripto paralar, DeFi, NFT ve metaverse… Dijital teknolojiler dünya genelinde popülerleşmeye devam ediyor. Giyim, yemek, otomotiv gibi sayısız endüstride faaliyet gösteren şirketler ise kullanıcıların trendlerine uyum sağlayarak kârlılıklarını arttırmak istiyor.

Bugün ortaya çıkan belgelere göre dijital varlık dünyasına adım atan son büyük şirket lüks saat üreticisi Rolex oldu. ABD’li patent uzmanı Michael Kondoudis; ünlü saat üreticisinin kripto, metaverse ve NFT alanlarında ticari marka başvurusunda bulunduğunu açıkladı.

Kondoudis’in açıkladığı belgeye göre Rolex, ticari patent ve marka başvurusunun sınırlarını şu şekilde çizdi:

  • Blockchain teknolojisi için indirilebilir yazılımlar,
  • Dijital cüzdanlar,
  • Sanal ürünler için alıcı ve satıcıların bir araya gelebileceği online alanlar.

İsviçreli Saatçilerden NFT ve Metaverse’e Büyük İlgi

Rolex, kripto evrenine ilk adım atan lüks saat üreticisi değil. Pahalı ve nadir ürünler üreten markaların birçoğu dijital evrende kendine yer bulmak istiyor.

Geçtiğimiz Mayıs ayında bir başka İsviçreli saat üreticisi TAG Heuer, ABD’de sattığı ürünleri için kripto para ödemelerini kabul ettiğini duyurdu. Kripto ile ödeme alan saat üretcilerine yaz aylarında ise Breitling eklendi.

TAG Heuer, ürettiği bir akıllı saat modeline NFT görüntüleme özelliği ekledi. TAG ve Rolex’in rakiplerinden Hublot ise Ağustos ayının sonunda Bitcoin temalı bir saat üreteceğini duyurdu.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları