Haberler

Lüksemburg’dan BitPay Uyarısı: Sahtesine Dikkat Edin!

Lüksemburg finans otoritesi Bitcoin ödeme platformu BitPay'in sahtelerine karşı dikkat edilmesi uyarısında bulundu.

Lüksemburg finans otoritesince yapılan uyarıda ABD merkezli BitPay’in klonlanmış modelinin olabileceği ve bu tür vakaların sonununun kritik dolandırıcılık vakalarına gidebilecek olduğu için ödeme yaparken mutlaka dikkatli olmak gerektiği uyarısında bulunuldu. Lüksemburg merkezli bazı internet sitelerinin ve Lüksemburg dışında bazı internet sitelerinin BitPay isimli platform ile anlaşarak kolay ve güvenli Bitcoin ödemelerini kabul ettiklerini hatırlatan Lüksemburg finans otoritesi son dönemde ise bu platformun klonlanmış benzerleri ile karşı karşıya kalmanın mümkün olduğunu ve birebir aynı tasarım ve ödeme adımlarına sahip sahte BitPay platformundan uzak durma ve dikkatli olma önerisinde bulundu.

Tepki Çekmişti!

ABD merkezli BitPay bugüne kadar geçen süre içerisinde 5 haneli rakamlara kadar ödemelerin yasal olduğunu diğer tutarların ise yasal olmadığını açıklayarak Amazon orman yangınları için ödenen 6 haneli rakamı reddetmişti. Bu kararın ardından tepki çekerek gündeme oturan BitPay’in bu sorunu 3 hafta içerisinde çözememesi yatırımcıları kızdırırken Brezilya’da yaşayan alışverişlerinde BitPay kullanan kimseler ise bundan sonra ABD merkezli orijinal platforma karşı olduklarını ve asla kullanmayacaklarını açıklamıştı.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu