Kripto HaberleriBitcoinLUNA Kaosu Şirketlere Sıçrıyor: Gemini'den "Bitcoin Ödünç Verme" İddialarına Yanıt Geldi!

LUNA Kaosu Şirketlere Sıçrıyor: Gemini’den “Bitcoin Ödünç Verme” İddialarına Yanıt Geldi!

Takip et

Terra LUNA‘nın rekor düşüşü tüm kripto piyasasının gündemine damga vurmuşken LUNA ekibinin harekete geçtiği ve Terra’yı uçuruma yuvarlanmaktan kurtarmak için Bitcoin satışı yapacağı söylentileri yeni bir dedikodu dalgası oluşturmuştu. Ancak Winklevoss ikizlerinin öncülük ettiği kripto borsası Gemini, LUNA’nın fiyat dökümüne potansiyel katılımı hakkındaki söylentileri reddetti.

New York merkezli kripto para birimi gözetimi ve borsası Gemini, Terra’nın yerel kripto para birimi LUNA’nın fiyat düşüşüne etki ettiği iddialarıreddetti.

Gemini, resmi Twitter hesabından şirketin yatırım kolu BlackRock ve Citadel‘e 100.000 Bitcoin ödünç verdikten sonra LUNA’nın fiyat düşüşüne katkıda bulunduğuna dair söylentileri yalanladı ve şöyle dedi:

Gemini’nin büyük kurumsal karşı taraflara 100 bin BTC kredisi verdiğini ve bunun LUNA’da bir satışla sonuçlandığını öne süren yakın tarihli bir hikayenin farkındayız. Gemini böyle bir kredi vermedi.

Bilindiği gibi piyasadaki dedikodulara göre BlackRock ve Citadel ortaklaşa olarak Gemini’den 100.000 BTC ödünç almıştı. Her iki şirketin de 25.000 BTC’yi, 1:1 oranını kaybeden UST ile değiştirdiği ve daha sonra LUNA’nın büyük satışını tetiklediği iddia edilmişti.

Ancak Gemini’den yapılan bu son açıklama tüm bu söylentileri yalanlıyor.

Tüm bunlara ek olarak BlackRock ve Citadel de söz konusu dedikoduları yalandılar. Bir Citadel kaynağı şirketin UST de dahil olmak üzere herhangi bir stablecoin ticaretine dahil olmadığını belirtti. BlackRock da şirketin UST ticareti yapmadığını açıkladı.

Yazının yazıldığı anlarda LUNA’daki düşüş ise yüzde 99’lara ulaşmış durumda.

1 Yorum

guest

1 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
Mucit

Luna arzı shibayı geçti yada geçecek gibi gözüküyor 🤣piyasadan bir şey alırken önce max arzı göz önünde bulundurmak lazım.Yoksa böyle bir ibare alma kardeşim.Bak 800 milyon dan kaça çıktı trilyon filan herhalde şuanda.100 dolardan alan adamı düşünüyorum şuan ….yada 1600 TL den yatırımlık uzun vadeli alan…. Geçmiş olsun hepsine.Dün forumda okudum.50 dolara 50 k dolar alım koymuş bir yabancı arkadaş.Sonra kayıp büyüyor 3 dolara geldiğinde her şeyini satıp tüm kriptoları bir daha alım yapıyor.Şimdi önünde 5 6 tane 0 var…max arz çok önemli.

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları