AltcoinHaberlerKripto Para

LUNA Soruşturmasında Gizli Tanık Konuştu!

Do Kwon'la ilgili iddiaları sonrası gizli tanığa yurt dışı çıkış yasağı geldi.

TerraUSD (UST) ve LUNA çöküşü sonrası Terra ağının kurucuları ve yetkilileri Güney Koreli yetkililer tarafından soruşturma altına alınmıştı.

Güney Kore’nin yerel haber ajansı JBTC’nin haberine göre, Terra krizine yönelik başlatılan soruşturmalar kapsamında çalışmalarına devam eden savcılar Terra’daki kilit isimlerin ülkeyi terk etmelerini yasakladı.

Seul Güney Bölge Savcılığı’nın Ortak Mali ve Menkul Kıymet Suçları Soruşturma Ekibi, soruşturmalarının bir parçası olarak yayınladıkları bir raporda Bay A’ya ülkeden ayrılma yasağı getirdi.

Bay A’nın kripto para birimi Terra’nın kilit tasarımcılarından biri olduğu belirtildi.

Haberde, Bay A’nın Terraform Labs CEO’su Do Kwon’dan “bir ada satın alacak kadar para kazandığını” duyduğunu iddia ettiği de yer aldı.

Bay A ayrıca, Kwon’un kripto para birimini (LUNA’yı) gizlice kurumlara sattığını ve böylece büyük miktarlarda para topladığını da söyledi.

Bu önemli iddialarda bulunan Bay A’nın yurtdışına çıkışını engellemek için harekete geçen savcılar, bu şekilde toplanan fonların LUNA’nın fiyatını görünüşte artırmak için kullanılıp kullanılmadığını araştırıyor.

Ayrıca Do Kwon’un LUNA çöküşünden önce 2,7 milyar doları nakde çevirdiği iddia edilmişti.

Bu iddiaları yalanlayan Kwon, çöküş sırasında sahip olduklarının çoğunu kaybettiğini, para konusunun gerçekten umurumda olmadığını söyledi.

İlgili Haber
Do Kwon, Terra Çöküşü Öncesi 2.7 Milyar Dolarlık LUNA'yı Boşalttığı İddialarına Yanıt Verdi!
300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu