BitcoinHaberler

Madenciler Blok Ödülü Yarılanmasından Çok COVID-19’dan Korkuyor!

Kripto para birimi madencilerinin en fazla korktukları konuların başında bu dönemde COVID-19 1. sırada geliyor.

Bitcoin madencileri yakın zamanda blok ödülü yarılanması ile kazançlarında düşüş yaşanacak olduğunun farkındalar. Bu durum sadece Bitcoin üzerinde gerçekleşecek olsa bile BTC’nin piyasanın yüzde 65’ine sahip olması sebebiyle tüm kripto para piyasası doğrudan etkilenecek. ABD, Avrupa ve Asya’da devam eden blok ödülü yarılanması korkusu madencilere ne gibi sorunlar yaşatacak merak edilirken, bu dönemde özellikle madenciler COVID-19’dan daha fazla korkmaktalar.

Bitcoin madencileri, kısa süre içerisinde gelir ve kazançlarında beklenmedik düşüşler yaşanabileceğini, bu sebeple ise ciddi problemler ile karşılaşabilecek olduklarını düşünüyorlar.

Bitcoin’in yükselişi ve düşüşü ile ilgili zaten bu dönemde panik halinde olan hem yatırımcı, hem madenciler ise kendilerinin gelecek 6 ay içerisinde ya iflas, ya da normal dengeyi koruyacaklarını düşünüyorlar.

Madencilerin COVID-19’dan korkmasının en büyük sebebi yeni cihazlara erişim, bilgi topluluklarına katılamamak, cihaz bakımlarının yapılamamasına bağlı sorunlar olarak gösterilmekte. Birçok madenci COVID-19 etkisiyle halving olayından farksız bir şekilde gelirlerinde ciddi kayıplar yaşadıklarını ifade ediyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu