HaberlerKripto Para Madenciliği

Madenciler Çözümü Buldu! – Tek Hamleyle Birçok Fayda Sağlıyorlar

Kripto para madencileri yıllar içerisinde dezavantajları avantaja çevirmeye başladı.

Uzun yıllardır kripto para madenciliği yapmaktan vazgeçmeyen binlerce madenci, büyük servet sahibi oldu. Bazı madenciler son teknoloji madencilik cihazları, çok ucuz enerji ve birçok imkana rağmen servet kazanamazken, akıllı hamleler yaparak başarılı sonuçlar alan madencilerin sayısı hiç mi hiç az değil.

The Wall Street Journal’da yayınlanan bir makalede, bazı kripto para madencilerinin, madencilik cihazları nedeniyle ortaya çıkan dezavantajları avantaja çevirdikleri açıklandı. Bazı madencilerin, cihazların doğası gereği ortaya çıkan aşırı ısıyı doğalgaz yerine kullandıkları ve bulundukları ev ortamının her zaman sıcak kalmasını sağlamak için kullandıkları belirtildi.

Madencilerin tek kazançlarının bununla kalmadığı belirtilirken, madencilik cihazlarından çıkan ısıyı bazı madencilerin sera ve çiftliklerini ısıtmak için kullandıkları öğrenildi. Domates, biber ve çeşitli sebzeleri sera olarak yetiştiren madencilerin, sera için gerekli sıcaklığı sağlamak için özel ve pahalı cihazlar ve ısıtıcılar kullanmadıkları, bunun yerine fan nedeniyle sürekli ısı pompalayan madencilik cihazlarından yararlandıkları açıklandı.

Bazı madencilerin ise madencilik cihazlarından elde ettikleri çeşitli teknikleri internet üzerinden veya bölge halkına satarak bölgede daha fazla madencilik yapılmasına yardımcı oldukları, bu işi para karşılığı yaparak başkalarının kazancını arttırırken kendilerinin de bu konudan daha fazla gelir sağladıkları öğrenildi.

Son yıllarda ABD ve Çin’in başı çektiği madencilik sektöründe, Gürcistan, Rusya, Kanada gibi ülkelerin adı sık sık geçiyor. Madenciliğin doğaya zarar verip vermediği konusu ise son yıllarda tartışma konusu.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu