Haberler

Madenciler Hakkında Yapılan Araştırma Mayıs Ayını İşaret Ediyor

Madencilik kazancı Mayıs ayından itibaren durmadan düşmeye başladı.

CoinShares firması tarafından yapılan araştırma kripto para madencilerinin çok zor durumda olduğunu ortaya çıkardı. Bitcoin ve Ethereum madencilerinin Mayıs ayından itibaren başlayan kripto para kayıpları ve düşüşlerinden etkilenerek madencilerin zararları en yüksek risk ve zirve seviyesine ulaştı. CoinShares, araştırmasında kripto para madencilerinin yaşadığı bu zor durumun bir süredir devam ettiğini, Mayıs ayından başlayarak Aralık ayına girmemize rağmen aylardır zarar ettiklerini ortaya çıkardı. Araştırma sonuçları, kripto para madencilerinin zararına da olsa cihazlarını çalıştırmaya ve kazanacak olduklarına dair umutlarının olduğunu, bir madencinin elde ettiği yüksek gelirlerden artık eser kalmadığını ortaya çıkardı.

Araştırma sonuçlarında, kripto para madenciliğinden geçmişte kazanılan kazançların 10/1 kadarının bile artık kalmamış olması, madencilik yapacak olan kişiler veya yeni madenciliğe başlamış olan kişilerin büyük zararları ile sonuçlandı. Bu süreçte binlerce kripto para madencisi elde ettikleri kazançlardan daha çok zarar ettiklerini ve aldıkları cihazların parasını bile çıkaramadan sektörün zarar etmeye yönelik bir takım düşüşler yaşamaya başladığını açıkladı ve sektörü zararına da olsa daha fazla zarar etmemek için terk etmek zorunda kaldı.

Cihazların Parası 24 Aydan Önce Çıkmıyor!

CoinShares, incelemeler sırasında madencilik yapan kişilerin madencilik cihazının fiyatını amorti etmesi için en az 24, en fazla 30 ay boyunca madencilik cihazını çalıştırması gerektiğini ve kazanması gerektiğini açıkladı. Madencilerin kendi verileri ile doğru olmayabilecek kazançlar elde ediyor olabilecek olduklarını veya kazançlarını geçmişten bugüne kadar elde ettikleri kazançlardan sonra cihazlarını tam zamanlı değil, yarı zamanlı olarak çalıştırıyor olabilecek oldukları açıklandı.

Bitcoin ve Ethereum madenciliğinden elde edilen kazancın neredeyse olmaması ve sürekli enerji parasından dolayı zarar elde edilmesi de araştırmanın ana konularından bir tanesiydi. Bitcoin fiyatı düşüş yaşarken, madencilerde büyük zararlar ile karşı karşıya kaldılar ve fiyatların gerilemesinden yatırımcılar kadar madencilerde etkilendi.

Aynı araştırma sonucunda bazı madencilerin %80 oranında yenilenebilir enerji kullandıklarını ortaya koydu.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu