Haberler

Madenciler Hazırlanıyor: 36 Gün, 21 Saat!

Bitcoin madencilerinin en büyük korkulu rüyası yaklaşık olarak 36 gün sonra gerçekleşecek.

Blok ödülü yarılanması ile karşı karşıya kalacak olan kripto para birimi madencileri için 36 gün kaldı (yaklaşık olarak). 36 gün sonra blok ödülü yarılanması gerçekleştiğinde hiçbir şey eskisi gibi olmayacak, en azından madenciler için. Bu dönemde yaşadıkları panik ve endişenin ardında bir de blok ödülü yarılanması endişesi yaşayan madencilerin gelecek birkaç haftası zor geçecek.

Yaklaşık 36 gün sonra gerçek olacak olan blok ödülü yarılanması madencilerin gelirlerini aniden etkileyecek ve her bir blokta kazanılan 12.5 BTC 6.12 BTC’ye düşecek. Bu etki bazı madencilerde iflas riskini bile düşündürtecek boyutta.

Madenciler aslında bunun ne zaman olacağı konusunda zaman zaman hemfikir olabiliyorlar. Ancak birçok madenci kazançlarının giderlerini çıkaracağını düşünerek piyasada boy gösterdiği için kötü durumları düşünerek hareket etmiyor ve sonucunda ise panik yapmak zorunda kalabiliyorlar.

Az bir süre sonra gerçek olacak olan yarılanmanın sonucunun nasıl olacağı ise merak konusu. Daha önce iki kez gerçekleşmiş olan Bitcoin yarılanması fiyata bu şekilde etki etmişti:

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu