Haberler

Madencilik Cihazı Fanları Yerel Halkın Tepkisini Ortaya Çıkardı

Bitfarms isimli bir kripto para madenciliği şirketi Kanada'da çok büyük tepki ile karşılaşmışa ve bu sorundan dolayı yerel yetkililerden de tepki almış gibi görünüyor.

Kanada’da son zamanlarda bir grup insan Bitfarms isimli kripto para madencilik şirketinin cihazlarını soğutmak için kullandığı soğutucuların fanlarının oluşturduğu ısı odacıkları ve ses ile birlikte titreşimden son derece şikayetçi. Kripto para birimi sahiplerinin bile tepkisini çekebilecek kadar çok ses çıkardığı ve evlerde titreşimlere neden olduğu belirtilen Bitfarms şirketine ait fan ve cihazların derhal kapatılmasını ve çözüm bulununca tekrar çalıştırılması gerektiğine değinen yerel halk, aksi durumda ise kendilerinin daha da fazla rahatsız olmaya devam edeceklerini belirtti.

Yerel halka göre kripto para madenciliği cihazlarının bugüne kadar çıkardığı ses ve titreşimlere söz verilmesine rağmen herhangi bir çözüm bulunmadı. Bu da şirket için ve yerel halk için büyük problemlere sebep oldu. Yerel yetkililer bu konuyu çok kısa zaman içerisinde çözeceklerini açıklarken, bu tür durumdan haberdar olsalardı şirkete asla faaliyet izni vermeyeceklerini beyan etmiş durumdalar.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu