Haberler

Madencilik Gelirleri Düşecek, 12.5 BTC Blok Ödülü 6.25’e Gerileyecek!

Kripto para birimi madencilerini zor ve kabus dolu günler bekliyor, o günlere çok az kaldı...

Madencilikten bugüne kadar binlerce dolarlık net kar elde edenlerin sayısı çok fazla, bu kimseler artık günümüzde madenciliğin blok ödülü yarılanması, daha fazla insan tarafından madencilik yapılması gibi sebeplere dayanarak çok sayıda gelir kaybı endişesi ile karşı karşıyalar. COVID-19 nedeniyle zaten bir süredir cihazlardan endişe duymakta olan madencilik cihazı sahiplerinin bu dönemde blok ödülü yarılanması sonucunda 12.5 BTC olan ödüllerinin 6.25 BTC’ye düşecek olduğu bilinmekte.

%50’den daha fazla gerileme olması beklenirken, madencilerin günlük geliri ise 6.7 milyon dolara kadar gerileyecek ve bu düşüş madencilerin çok daha az kazanacak olduğu anlamına geliyor.

Madencilerin kısa ve uzun vadede beklentileri kazançlarının stabil olarak kar edebilecek seviyede kalmasından yana olsa bile özellikle düşüşler bazı madencileri piyasadan silecek.

Blok ödülü yarılanmasına yayın saatine göre yaklaşık 28 gün kaldı.
300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu