Kripto Para

Madencilik Tesislerinin Güvenliği Riskte Mi?

Teröristlerin ve diğer birçok tehdidin bulunduğu dünyada madencilik tesisleri ne kadar güvende?

Madencilik tesislerinin milyonlarca dolara varan oranlarda değeri var ve bu cihazların korunması için birçok madencilik devi güvenlik önlemlerini arttırıyor olsa da kesin olarak güvenlik konusu büyük bir maliyet ve soru işaretlerine sebep oluyor. Kripto para birimi madenciliğinin geleceği giderek daha iyi hale gelse de güvenlikle ilgili konular büyük oranda soru işaretlerine sebep olmayı sürdürüyor.

Eğer bir madencilik tesisi siber saldırı veya fiziksel bir saldırıya uğrarsa Bitcoin ağına ne olurdu? Hiçbir şey olmazdı. Madencilik tesislerinin bir veya 2 tanesine yapılacak siber saldırı durumunda herhangi bir problem yaşanması Bitcoin için mümkün değil.

Ancak saldırıların birden fazla tesise aynı anda düzenlenmesi durumunda ise ağda yavaşlık ve transferlerde gecikmeler olması mümkün hale gelebilir. Zira borsalarda yapılan işlemler anlık olarak onaylanıyor ve çoğu zaman bu tesisler bu konuda büyük öneme sahip oluyorlar.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu