Haberler

Madencilerin Apartmanlarda Yarattığı Gürültü Ve Sorunlar Mahkemeye Taşınabilir

Kısa süre önce TikTok isimli Çin merkezli bir uygulamada gündem olan Bitcoin madencilik videosunun ardından Çin'de yeni bir tartışma başladı.

Madencilik cihazları ve fanlar aşırı ses üretimi ve titreşime sebep olarak ciddi problemlere neden olabilir. Kanada merkezli bir kripto para madenciliği firması apartmanda değil dev tesiste üretim yapıyor olmasına rağmen bölge halkının sürekli olarak tepkisini çekiyor ve bu gidişle daha fazla sayıda şirket ve insan bu konuda tepki çekecek. Madencilik profesyonel olarak yapıldığında yüzlerce cihazın aynı anda çalışması ve bir evde birkaç klima ve havalandırma cihazının aynı anda çalışması apartmanlarda aşırı sese sebep olabilir.

Özellikle evlerin iç içe geçmiş olduğu Çin gibi Asya ülkelerinde ve Dünyanın her bir bölgesinden milyarlarca insanın bu sorunla karşı karşıya riski hep artmakta.

Bu durumla ilgili bazı Çinliler madencilik yapan komşularına karşı nasıl tepki verebilecekleri konusunu şimdiden tartışmaya başladı. Bazı kullanıcılar madencilik nedeniyle apartmanda ısı sorunlarının olması ve yaz aylarında aşırı sıcaklık olması halinde şikayet haklarını kullanacaklarını ifade ederken, bazı kullanıcılar ise ses ve ısı sorunları ile karşılaşırlar ise mahkemeye ve yerel güvenlik güçlerine başvuracaklarını ve gerekli işlemlerin yapılacak olduğuna inandıklarını ifade ettiler.

Eğer ki gelecekte madencilerin sayısı rekor düzeyde artar ise ve apartmanlarda (ev içerisinde) madencilik daha çok ilgi görmeye başlarsa bu tür tartışmalarla daha da fazla karşılaşmak mümkün.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu