Kripto HaberleriHaberlerMalawi Merkez Bankası: Kripto paralar yasal değil

Malawi Merkez Bankası: Kripto paralar yasal değil

Takip et

Malawi Merkez Bankası (RBM), kripto paraların ülkesinde asla yasal olmadığını açıkladı. Başkan tarafından yapılan açıklamada Malawi Merkez Bankası (RBM) bünyesinde kripto paralar ile ilgili görüşmelerin olduğu, bu görüşmelerde kripto paraların yasal olmadığını açıkladı. Bitcoin ve benzer kripto para yatırımcılarının bu tür eylemlerinin yasal olmadığı uyarısında bulunarak sözlerine devam eden Malawi Merkez Bankası (RBM) başkanı, kripto paraların normal gerçek paraların yerine geçmesinin de mümkün olmadığı açıklamasında bulundu.

Malawi Merkez Bankası (RBM) kripto paraların normal paraların yerini almasının da mümkün olmadığını düşünürken, yatırımcıların bu konuda yasal bir suç işleyebilecek olduklarını, yasalara göre kripto paraları yasal olarak görmedikleri açıklamasında bulundu.

Kripto paralar ülkemiz sınırlarında asla yasal değil, kripto para birimlerinin ülkemizde yasal olmadığı ve gelecekte asla bizim ülkemizin kendi para birimi yerine geçmeyecek olduğunu hatırlatıyoruz. – Malawi Merkez Bankası (RBM) Başkanı

Kripto paraların yasal olmadığı Afrika ülkelerinin bir bölümünde biliniyor. Ancak kripto paraların yasal olmaması konusunda ülkede resmi bir karara hiç imza atılmış değil.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları