BitcoinKripto Para

Malezya Bitcoin’i Yasal Para Birimi Olarak Kabul Etmeyecek!

Hafta başında parlamentoya sunulan "kripto para birimlerinin yasallaşması teklifi" hükumet tarafından reddedildi.

Hatırlanacak olursa birkaç gün önce Malezya İletişim Bakanlığı tarafından hükumete başta Bitcoin olmak üzere kripto para birimlerinin yasal olarak kabul edilmesi için çağrıda bulunulmuştu.

İletişim Bakanı Yardımcısı Zahidi Zainul Abidin, kripto para birimlerinin yasallaşması teklifini hafta başında parlamento toplantısında açıklamıştı.

İlgili Haber
Bir Ülke Daha Bitcoin'i (BTC) Yasallaştırmak İstiyor!

Ancak son söylentilere rağmen Malezya hükumetinin kripto para birimlerini yasal ihale olarak benimsemeyi planlamadığı öğrenildi.

Ülkenin Mali Bakan Yardımcısı, Bitcoin ve diğer dijital varlıkların Malezya’da yasallaştırılabileceği yönündeki son spekülasyonları çürüten bir açıklamada bulundu.

Bakan Yardımcısı Mohd Shahar Abdullah, hükumetin kripto para birimlerini yasal para birimi olarak kabul etmesinin söz konusu olmadığını ancak ülkenin merkez bankası dijital para birimini düzenlemeye odaklanacağını söyledi.

Eğer İletişim Bakanlığı Bakan Yardımcısı’nın teklifi kabul edilseydi Malezya da tıpkı El Salvador gibi Bitcoin’i yasallaştıran 2. ülke olabilirdi.

“Bitcoin ödeme aracı olarak kullanıma uygun değil!”

Bakan Yardımcısı, ayrıca

Bitcoin gibi kripto para birimleri, fiyat değişimleri ve siber tehditlere maruz kalma da dahil olmak üzere çeşitli sınırlamalar nedeniyle ödeme aracı olarak kullanıma uygun değildir.

dedi.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu