BitcoinHaberlerKripto Para

Bir Ülke Daha Bitcoin’i (BTC) Yasallaştırmak İstiyor!

Malezya İletişim Bakanlığı kripto para birimlerinin yasal olarak kabul edilmesini teklif etti.

Kripto para birimlerine ilginin yüksek olduğu ülkelerden biri olan Güneydoğu Asya ülkesi Malezya’da kripto para endüstrisi için önemli gelişmeler yaşanıyor.

Bloomberg’in haberine göre Malezya İletişim Bakanlığı hükümete başta Bitcoin olmak üzere kripto para birimlerinin yasal olarak kabul edilmesi çağrısında bulundu.

“Kripto Para Birimleri Yasallaşsın!”

İletişim bakanı yardımcısı Zahidi Zainul Abidin, kripto para birimlerinin yasallaşması teklifini bugünkü Parlamento toplantısında açıkladı.

NFT’ler ile ilgili kendisine yöneltilen soruya kapsamlı bir cevap veren Zahidi, şunları söyledi:

“Kripto para endüstrisi genç nesil arasında giderek daha popüler hale geliyor.

Biz de bakanlık olarak gençlerin kripto sektörüne katılımını artırmanın ve kripto para birimlerini yasallaştırabilmenin yollarını araştırıyoruz.

Bu bağlamda hükümetin Bitcoin ve kripto para birimlerine izin verebileceğini umuyoruz. Böylece gençlerin kripto para birimi alımını artırabiliriz.”

Zahidi, kripto para regülasyonunun ülkenin merkez bankası ve Menkul Kıymetler Komisyonu’nun yetki alanına girdiğine dikkat çekti.

Singapur merkezli kripto para yatırım fonu Three Arrow Capital‘ın kurucu ortağı Zhu Su Malezya’daki kripto paraların yasallaşması ile ilgili haberi Twitter üzerinden yaptığı paylaşımda duyurdu.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu