Haberler

Malezya’da Tartışma: Kripto Paraları Engelleyemediniz Videoları Mı Engelleyeceksiniz?

Malezya, İletişim ve Multimedya Bakanı Seyfeddin Abdullah'ın sözleri kaos yarattı.

2018 ve 2019 yıllarında kripto paralar ile ilgili kısmi düzenlemeler uygulayan ve 2019 yılında kripto paraları yasaklamayacak olduğu konusunda açıklama yapan Malezya hükümetinden bugün yeni açıklamalar geldi. Malezya, İletişim ve Multimedya Bakanı Seyfeddin Abdullah, ülkede belirli yasaların ülke vatandaşlarının internet ve sosyal medya sitelerine video yüklemeden önce devletten bu video için onay alması gerektiğini açıklaması kriz yarattı.

Nüfusunun %80 kadarı aktif bir sosyal medya ve internet kullanıcısı olan Malezya’nın gün içerisinde yaşadığı tartışmalar ülkede istifa getirmedi ancak istifa çağrılarını aratacak söylemlere neden oldu.

Ülke vatandaşları kripto para birimlerini yasaklaması durumunda çok büyük tepki göreceği endişesinden dolayı Malezya’nın geçen sene böyle bir yasak getirmediğini, bugün ise sansür uygulama adımı atmak isterken bu isteklerin ters teptiğini açıkladı.

Çok sayıda Malezya vatandaşının 1 saniyelik video yayınlamadan önce bile devlete bu videoyu yayınlayıp yayınlamaması için sorması gerektiğine değinen Abdullah’a karşı “sansür istemiyoruz, bu yasayı kabul etmiyoruz, yasa bunun için kullanılamaz!” tepkisi yükseldi.

Kripto Paralar Tartışmaya Dahil Oldu

Abdullah’a karşı ülkede kripto para birimi yasaklarının da bir süre önce istendiğini hatırlatan ülke vatandaşları, Malezya’nın demokratik bir ülke olduğunu ve video yayınlamadan önce kimsenin devlete danışmasının kabul edilebilecek bir durum olmadığını bildirdiler.

Abdullah gelen tepkiler üzerine bu yasayı kullanmayacaklarını ancak bu yasanın her zaman kendilerine bu hakkı verdiğini iddia edince tartışmaların boyutu daha da büyüdü ve “Malezya, İletişim ve Multimedya Bakanı Seyfeddin Abdullah’ı şiddetle kınıyoruz, derhal istifa et sansür destekçisini hükümette istemiyoruz!” söylemleri yayıldı. İstifa haberi ise gelmedi.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu