HaberlerKripto Para

Maliye Bakanı Önerdi: Rus Bankalar Kripto Para Ticaretine Başlamalı!

Rusya Maliye Bakanı kripto para birimi ticaretinin yasallaştırılmasını önerdi.

Kripto para birimlerine ilişkin pozitif açıklamalarla gündemdeki yerini koruyan Rusya’dan bir iyi haber daha geldi.

Rusya Maliye Bakanı,  Başbakan’a yazdığı bir mektupta kripto para birimlerinin altın ve diğer varlıklarla aynı statüde olması gerektiğini ifade etti.

Bu konuda bankalara kripto para birimi satma izni verilmesi gerektiğini belirten Bakan’ın, kripto para birimi ticaretinin yasallaştırılmasını önerdiği belirtildi.

Bankalar Bitcoin Satsın!

Siluanov , kripto para yasağını savunan Rusya Merkez Bankası’nın aksine, bankaların kripto para birimi ticaretine aracılık yapabileceğini ve diğer işletme türleri için de lisanslama kurallarının getirilebileceğini düşünüyor.

Ancak hem Maliye Bakanlığı hem de Rusya Merkez Bankası kripto para birimlerinin Rusya’da bir ödeme aracı olamayacağı konusunda hem fikir.

Maliye Bakanı’nın bu yaklaşımının ardında vergi getirisine ilişkin beklentiler de var. Zira Rusya’daki kripto para ticaretinin ve diğer faaliyetlerin 2.3 milyar dolarlık bir vergi kaynağı oluşturacağı tahmin ediliyor.

Rusya Merkez Bankası’nın Ocak ayında yaptığı “kripto paralar yasaklansın” çağrısı karşılık bulmamış tam tersi bir yaklaşımının yeşermesine neden olmuştu. Putin’inde bu yasakları tasvip etmemesi, kripto para birimlerine yönelik cesur açıklamaları kuvvetlendirdi.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu